O2 opět zprovoznilo roaming. Výpadek se dotkl 120 tisíc zákazníků v zahraničí, operátor je odškodní

O2 opět zprovoznilo roaming. Výpadek se dotkl 120 tisíc zákazníků v zahraničí, operátor je odškodní

O2 se od pondělního večera potýkalo s nefunkčním roamingem ve většině světových zemí. Jeho zákazníci se kvůli chybě na mezinárodní ústředně sestřiné společnosti CETIN, jejíž infrastrukturu operátor používá, nemohli se svou českou SIM kartou přihlásit do sítě zahraničních operátorů. Po zhruba 30 hodinách se ve středu večer podařilo chybu zcela odstranit. 

Roamingové služby byly zprovozněny díky nasazení alternativní technologie. Podle technických analýz společnosti se nejednalo o hackerský útok a příčinou výpadku byla softwarová chyba na komunikačních uzlech společnosti CETIN zajišťujících mezinárodní spojení. Zasaženo bylo přibližně 120 tisíc uživatelů služeb českého O2 , kteří se v uvedenou dobu nacházeli v zahraničí.

"Rádi bychom se omluvili našim zákazníkům, které problém služeb postihl. Výpadek budeme samozřejmě kompenzovat za každý den nefunkčnosti služeb v plné výši podle zákona a platných smluv, a to automaticky, aniž by zákazníci museli svůj nárok uplatňovat. Jako poděkování za trpělivost navíc přidáváme poukaz na nákup libovolného příslušenství nebo slevu na mobilní telefon ve výši 1000 korun," říká Tomáš Budník, generální ředitel společnosti O2.

Nárok na uplatnění slevy budou mít do konce srpna automaticky všichni zákazníci (firemní i nefiremní), kteří byli výpadkem zasaženi. Tyto zákazníky bude operátor v dohledné době kontaktovat přes SMS, kde jim oznámí, jak slevu uplatnit. Nové řešení na straně O2 by mělo podobným výpadkům do budoucna zamezit.

Témata článku: O2, Roaming, Bug, Mobilní sítě, Výpadek, Problém, Chyba

1 komentář

Nejnovější komentáře

  • honzatrx 8. 6. 2017 14:57:53
    Zrovna 30.5.dopo jsem přiletěl do Řecka, 2x sim ČEZ mobil, 1x sim...
Určitě si přečtěte

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

** iPhone 7 32 GB nyní pořídíte těsně pod 20 tisíc korun ** Novinky náleží do střední třídy, Huawei Y6 2017 vyjde na 3 995 Kč ** Na konci léta nabízí O2 slevu až tři tisíce no nový mobil, za úpis

5.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3


komerční sdělení

Komerční sdělení