O2 propojí všechna volební místa při krajských a senátních volbách

Na 580 volebních míst po celé republice propojí Telefónica O2 při letošních volbách do krajských zastupitelstev a senátu. Za zpracování volebních výsledků odpovídá Český statistický úřad, který pro tento účel využije datovou a hlasovou konektivitu sítě O2. Kromě ní bude na všech volebních pracovištích poskytovat iveřejnou telefonní službu, včetně možnosti přijímat a odesílat SMS zprávy. Společnost také zajistí provoz serveru www.volbyhned.cz s aktuálními volebními výsledky.

Podle slov Zdeňka Dutého, obchodního ředitele O2 pro segment veřejné správy, bude použito specifické a náročné technologické řešení s nejvyšším zabezpečením. Pro zabezpečení spojení bude na jednotlivých volebních pracovištích zřízena samostatná přípojka, použity budou produkty IP Connect a VPN Express Comfort. Na posílání a příjem textových zpráv bude potom sloužit aplikace O2 SMS Connector.

Součástí celého řešení je i provoz serveru s průběžnými volebními výsledky. Díky očekávané vysoké návštěvnosti bylo nutné zvolit dostatečně robustní řešení, které zvládne obsloužit řádově tisíce dotazů za vteřinu. Aplikace tedy poběží paralelně na několika serverech IBM BladeCenter HS21 s čtyřjádrovým procesorem Xeon a 4GB paměti. Zadavatel také stanovil velmi přísné bezpečnostní a provozní pravidla, v jejímž rámci například po celou dobu provozu nesmí vypadnout datové spojení centrály. V době zpracování budou všechny závady na jednotlivých volebních pracovištích po celé ČR odstraněny do pěti minut, vysoké nároky byly kladeny rovněž na bezpečnostní záruky a certifikace, které Telefónica O2 vlastní.

Diskuze (10) Další článek: T-Mobile uvádí nové tarify pro podnikatele

Témata článku: Operátoři, O2, Přípojka, Senát, Vole

Určitě si přečtěte