O2 ruší FUP pro svůj ADSL Internet

Příjemné jarní překvapení chystá pro své zákazníky Telefónica O2. Od 1. dubna 2008 ruší limity pro přenos dat (FUP - Fair User Policy) u všech rychlostí služby O2 Internet ADSL.

„Průběžným sledováním požadavků trhu a především díky novým technologiím implementovaným v síti jsme schopni přizpůsobit se rostoucím potřebám zákazníků. Proto jsme se rozhodli zrušit objemové limity pro přenos dat, jejich existence nadále není nutná,“ říká Matts Johansen, výkonný ředitel pro marketing společnosti Telefónica O2 Czech Republic a dodává: „Jde o další významný krok v postupném zkvalitňování datových služeb ADSL směrem k zákazníkům.“

Zákazníci tak již nemusí hlídat množství přenesených dat a obávat se zpomaleného připojení ke konci měsíce. Zůstává pouze možnost řízení toku dat v síti při jejím případném přetížení. Zrušení objemových limitů pro přenos dat platí pro nové i stávající zákazníky služby O2 Internet ADSL, včetně vysokorychlostního internetu ADSL v rámci výhodných balíčků O2 Trio, O2 Duo, O2 Duo Mobil a u služeb O2 Internet Komplet a O2 Internet Komplet Business.

Více informací a podrobnosti o jednotlivých službách najdete na stránkách O2.

Historie se opakuje. Jen tak dál

Před rokem udělal O2 radost svým zákazníkům-uživatelům Internetu ADSL, když při zachování stávajících cen výrazně navýšil rychlosti u všech tarifů. Na tiskovém oddělení jsme se tehdy ptali na zvýšení FUP. Odpověď byla diplomaticky-zamítavá: „Po dokončení procesu zvýšení rychlosti budeme analyzovat kapacity sítě a na základě výsledků se rozhodneme, jak naložit s FUP.“ V průběhu léta pak přicházely zprávy o tom, jak urychlování linek pokračuje a na hozenou rukavici nejsilnějšího poskytovatele internetu u nás museli reagovat i další. Budeme svědky podobného vývoje i letos?

Diskuze (53) Další článek: Výprodej u O2: Nokia N95 se slevou více než pět tisíc + CL adaptér zdarma

Témata článku: Operátoři, O2, FUP, Internet, Případné přetížení

Určitě si přečtěte