O2: Vánoční SIM karty skýtají několik háčků

Od poloviny října můžete u mobilního operátora O2 okusit jeho vánoční nabídku předplacených SIM karet, které vám nabídnou buďto textové zprávy do všech sítí zdarma, nebo 100% kreditu navíc. Dnes se ovšem zaměříme na nevýhody těchto karet, neboli na podmínky využívání, jimiž se operátor rád nechlubí.

Začněme vánoční kartou, která nabízí 100% kreditu navíc při prvním dobití. Stoprocentní bonus se přičte pouze při dobití v minimální výši 300 Kč, nejvyšší bonus lze získat ve výši 1 000 Kč. Kredit navíc bude zákazníkovi přičten nejpozději do 24 hodin od dobití a lze jej čerpat maximálně po dobu 6 měsíců. Bonus se nesčítá s žádnými jinými bonusy a nejsou za něj připisovány body do věrnostního programu O2 Benefit. Po připsání bezplatného kreditu budou omezeny některé služby, zejména služby třetích stran jako je audiotextové volání či Premium SMS, jež budou v plné míře obnoveny po vyčerpání bonusového kreditu. O2 může kredit odebrat těm jedincům, jež svůj kredit aktivně nevyužijí po dobu 90 dní nebo dojde k podezření na zneužití služeb. 100% bonus získáte při koupi SIM karty s tarifem O2 Fajn (prodejní cena: 95 Kč, počáteční kredit: 50 Kč) nebo O2 Mix (prodejní cena: 500 Kč, počáteční kredit: 500 Kč).

Teď se zaměříme na druhou vánoční edici SIM karet operátora. Tentokrát se jedná o karty s předplaceným tarifem O2 TXT (prodejní cena: 95 Kč, počáteční kredit: 50 Kč), které nabízejí k využití až 500 bezplatných SMS do všech sítí. Nabídky mohou využít pisálkové, kteří si svou SIM kartu dobijí ve výši minimálně 300 Kč. Podle toho, v jaké výši je na kartě dobit kredit, získá zákazník počet volných SMS. Početní koeficient je 50% se zaokrouhlováním na celé stokoruny dolů, tzn. například za dobití částky 300 Kč (340 Kč, 360 Kč apod.) získáte 150 volných SMS, za dobití ve výši 500 Kč obdržíte od operátora 250 textových zpráv.

Maximálně výše bonusových SMS je 500. Bezplatné SMS budou zákazníkovi přičteny automaticky, potvrzení o připsání dojde na dané číslo formou SMS. Bezplatné textové zprávy je možné čerpat pouze 28 dní poté. Zprávy zůstávají aktivní i při změně předplaceného tarifu na jiný, toto ovšem neplatí při přechodu na paušál. Výhodu nelze upotřebit na posílání zpráv do pevných a zahraničních sítí, při roamingu a rovněž pro hromadné odesílání zpráv (např. SMSender).

SIM karty z vánoční edice lze koupit v distribuční síti O2 (značkové i partnerské prodejny), pomocí elektronického obchodu a také prostřednictvím prodejní linky na bezplatném čísle 800 02 02 02. Karty budou v prodeji do konce roku, což je také termín, dokdy musí nejpozději proběhnout první dobití pro získání bonusu.

Diskuze (16) Další článek: Vodafone: Češi začali bez obav utrácet za roaming

Témata článku: Operátoři, O2, SIM, Karta

Určitě si přečtěte