O2 XDA Zest: cvalík s krví Asusu je oficiální

V polovině října jsme vás informovali o chystaném komunikátoru speciálně brandovaném pro O2 XDA Zest. Teď jsme se ho dočkali konečně i oficiálně. A přestože se nejedná o žádnou vlajkovou loď, rozhodně se Zest, pocházející z dílen Asus, nemá za co stydět.

Klepněte pro větší obrázek

Co řadí nové XDA spíše na nižší příčky mezi komunikátory, je plošně menší displej s úhlopříčkou 2,8 palce a rozlišením QVGA. Samozřejmostí je operační systém Windows Mobile 6.1 Professional s ovládáním uzpůsobeným pro použítí prsty. XDA Zest je komunikátor klasické konstrukce, kromě několika tlačítek pod displejem tedy nenabídne žádnou hardwarovou klávesnici. Uživatel si tak musí vystačit s prsty nebo připraveným stylusem.

Komunikátor zajistí dnes už standardní konektivitu včetně HSDPA a Wi-Fi, pro navigaci nechybí GPS čip s dvoutýdenní demo verzí navigačního softwaru CoPilot. Fotoaparát má rozlišení 3 megapixely, můžete si pustit FM rádio nebo hudbu ve vestavěném přehrávači.

O2 XDA Zest by se měl začít prodávat ještě v listopadu, zatím jen ve Velké Británii. Doufejme, že se ho dočkáme i u nás. Nedotovaná cena 249,99 liber, po přepočtu na koruny tedy necelých devět tisíc korun s daní, je totiž opravdu zajímavá. Mimo to jde o první komunikátor, který bude k dispozici v rámci britského programu Pay & Go.

O2 XDA Zest ve zkratce:

  • aktivní dotykový displej s úhlopříčkou 2,8", rozlišení QVGA (320 × 240 pixelů). 65 tisíc barev
  • HSDPA, GPS, Wi-Fi
  • hudební přehrávač, FM rádio, 3Mpx fotoaparát
  • podpora paměťových karet microSD
Diskuze (3) Další článek: Samsung M3510 Beat: zatopí hudební Nokii?

Témata článku: Asus, Operátoři, O2, XDA

Určitě si přečtěte