Obermann: uživatelé iPhonu surfují 30× více

Obermann: uživatelé iPhonu surfují 30× více

Ve dnech 28. a 29. ledna se účastním každoročního T-Mobile IPK v Berlíně, největšího setkání zástupců operátora s evropským tiskem. Program byl zahájen očekávanou a mnoha kamerami sledovanou keynote René Obermanna, generálního ředitele Deutsche Telekom. Firmu bychom mohli přirovnat k našemu O2: také spravuje síť pevných linek, poskytuje připojení k internetu, jen má místo „modrého“ mobilního O2, „růžový“ T-Mobile. A je větší. Mnohem větší.

Přednáška/vystoupení obsahovalo množství informací pro německý trh zásadních, leč pro českého čtenáře poměrně nezajímavých. Těsně před koncem však přišla řeč na iPhone. Obermann spokojeně prohlásil, že se od příchodu tohoto populárního přístroje v Německu prodalo 70 000 kusů. Jeden z novinářů se poměrně ostře ohradil s tím, že je to na tak velký trh, jakým Německo je, velice málo. Obermann trval na svém a uvedl, že jde téměř ve všech případech o prodej přístroje se smlouvou, což není špatný výsledek. Rozhodnutí nechám na vás – je podle vašeho názoru 70 000 iPhonů prodaných v Německu, státu s 85 miliony obyvatel, pro T-Mobile úspěch nebo prohra?

Velice zajímavá informace se týkala toho, jak iPhone motivuje své uživatele k používání mobilního internetu. Průměrný uživatel Apple iPhonu v síti německého T-Mobilu přenese téměř 30× více dat, než průměrný uživatel jiného mobilního telefonu ve stejné síti. V tomto momentě možná stojí za to připomenout, že iPhone nepodporuje rychlé datové přenosy sítí třetí generace…

Témata článku: Apple iPhone 4GB

24 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Pavel Černík 30. 1. 2008 21:19:35
    nejsem zastancem iPhonu, ale na par minut jsem ho mel v ruce... a opravdu...
  • Franta 30. 1. 2008 18:11:51
    Souhlas,resp. když bych já musel platit nekřesťanské peníze za tarif,ve...
  • matus201 30. 1. 2008 6:23:35
    no, ked je v blizkosti wifi, tak to je celkom parada.. nenahradi to...

komerční sdělení

Komerční sdělení