Obliba smartphonů fotoaparátům paradoxně i prospívá

Obliba smartphonů fotoaparátům paradoxně i prospívá

Delší dobu se spekuluje o tom, jestli fotoaparáty přežijí v konkurenci smartphonů. Stále kvalitnější fotoaparáty zabudované do telefonů se totiž často zcela vyrovnají nižším produktovým řadám digitálních fotoaparátů. Smartphony přitom nabízejí různé služby navíc – a hlavně výhodu okamžitě sdílet fotky online. Jak ale ukazují třeba poslední výsledky Canonu, o klasické přístroje je stále zájem. Proč? Díky smartphonům roste zájem o fotografování obecně a klasické přístroje se snaží držet krok s dobou.

Lidé také začínají rozlišovat příležitosti, kdy použít telefon a kdy fotoaparát. Pro rychlé momentky se hodí smartphone, pokud jde ale o zaznamenání důležitých událostí do rodinného archivu, lidé preferují klasické fotoaparáty. A sází na ověřené výrobce jako Canon, Nikon, Sony, Olympus, Pentax, Fuji nebo Panasonic.

Nejohroženější konkurencí smartphonů jsou nejnižší produktové řady digitálních fotoaparátů. Ty přitom v rámci odvětví v současnosti tvoří největší segment. Nokia, ale i další mobilní producenti, na vývoji snímání spolupracovali s top výrobcem optiky Carl Zeissem, a klasické přístroje v kvalitě fotek mnohdy překonávají.

Klepněte pro větší obrázek 
Na trh má letos vstoupit smartphone Polaroid SC1630 (Android), který bude mít optický zoom - největší zbraň fotoaparátů

Jenže levnější digifotoaparáty začínají některé nápady a funkce naopak přebírat od smartphonů. Nejnovější řady se přes Wi-Fi připojí k internetu a uživatel může pořízené obrázky přímo sdílet. Výrobci fotoaparátů, aby se vůči smartphonům vymezili, vymýšlejí i další nadstandardní služby. Mluví se například o tom, že by i některé levnější modely fotoaparátů nabízely voděodolnost. Sony pak třeba uvedla, že pracuje na větším rozšíření technologie 3D snímků.

Témata článku: Mobilní fotografie, Technologie, Fotoaparát

19 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Jakub Súkeník 27. 4. 2012 7:47:28
    Fotoaparáty pořád ještě řeší ty problémy, na které je mobil krátký. Jak už...
  • Jan Řehořovský 26. 4. 2012 18:22:45
    Z osobních zkušeností mohu potvrdit, že ty nejlepší fotomobily (Nokia N8,...
  • Gh61 26. 4. 2012 18:00:43
    Až uvidím "3D" fotku na papíře, pak budu přemýšlet o 3D fotoaparátu.
Určitě si přečtěte

Vyznejte se v nových technologiích. Které opravdu potřebujete a které jsou zbytečné?

Vyznejte se v nových technologiích. Které opravdu potřebujete a které jsou zbytečné?

** Co dnes frčí ve světě chytrých telefonů? ** LTE, IP68, duální foťák, čtečku, displej bez rámečků, zahnutý displej nebo bezdrátové nabíjení... ** Ale potřebujete každou z těchto technologií?

21.  8.  2017 | Kůžel Filip | 17


komerční sdělení

Komerční sdělení