Ochrana proti kopírování vydržela N-Gage necelé tři týdny

Pochybnosti, jak dlouho může vydržet ochrana paměťových karet s hrami proti kopírování, se objevily už při uvedení Nokie N-Gage. Optimisty byli zřejmě jen zástupci výrobce, další většinou dávali ochraně nanejvýš měsíce života. Netrvalo ale ani tři týdny a již se objevily návody, jak kartu zkopírovat, hry se už také šíří různými warezovými kanály.

Samotné karty MMC, které Nokia používá, nejsou nijak chráněny proti kopírování, protože tento formát ochranu nenabízí. Nokia zřejmě při snaze zabránit kopírování zkombinovala sériové číslo karty se sériovým číslem hry, výsledek zašifrovala do souboru Nokia.dat a uložila jej na kartu. Pokud N-Gage zjistí, že údaje v tomto souboru nesouhlasí, hru vůbec nespustí.


Úroveň diskuse u článku přesáhla únosnou mez, do které jsme ji byli ochotni tolerovat. Věříme, že další pokus bude úspěšnější než předchozí dva.

Témata článku: Ochrana, Nokia N-Gage

Určitě si přečtěte

Jak vybrat mobil, když se bojíte rozbitého displeje

Jak vybrat mobil, když se bojíte rozbitého displeje

** Takový výběr je jednoduchý, ale takový mobil pravděpodobně nechcete. ** Takže se zaměříme na výběr ochrany. Jaké pouzdro vybrat? ** Připravte se, že bez kompromisu to nepůjde.

8.  10.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 20

Týden mobilně 399: Povedený Note a nepostradatelné čtečky

Týden mobilně 399: Povedený Note a nepostradatelné čtečky

27.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 3

Soumrak čteček otisků? Jejich konec by nás hodně bolel

Soumrak čteček otisků? Jejich konec by nás hodně bolel

** Čtečky otisků prstů přinesly nenápadnou bezpečnostní revoluci ** Za pouhé čtyři roky fungují dokonale a jsou i v levných mobilech ** Co bude dál? Čtečka v displeji, nebo 3D rozpoznání obličeje?

27.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 28

Jak bezpečně používat smartphone

Jak bezpečně používat smartphone

** Bezpečnost má ve spojitosti s mobilem mnoho podob ** Bakterie, baterie, viry, zloději, děravá paměť... ** Někdy je řešení jednoduché, jindy prakticky neexistuje

13.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 15