Očima E15: S dronem nad Černobylem. Létali jsme nad tajemným radarem u sarkofágu

Názory k článku

TrueStory  |  04. 06. 2017 10:05

Fotit se přímo na sarkofágu reaktoru v Černobylu? Zajímavé... Tak teď se jenom modlete ať nedostanete raka, tupouni!!Předpokládám, že jste si někde vyčetli nebo vám nějaký Ynteligent poradil (možná i ten, který si odseděl medicínu v lavici a pak zázrakem udělal atestace), že nebezpečná dávka záření je až od...ANO, ovšem toto počítá s ABSOLUTNĚ ZDRAVÝM jedince, bez genetických dispozic, při plném zdraví, v ideální kondici atd. Ovšem takový člověk NEEXISTUJE!!Reálně každý člověk se setkává s karciogeny v běžném životě, má nějaké genetické dispozice a pak jej i pobyt v zamořeném prostředí s "ještě bezpečnou dávkou" dorazí a může u něj vypuknout onkologické onemocnění přestože šlo o "ještě bezpečnou dávku".Kolik desítek milionů jste za tohle dostali, že vám to za to stálo?!!

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (19)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
mikemiky  |  04. 06. 2017 20:12

On ma asi každý jinou představu, když tam nikdy nebyl, ale zase se na něj nezlobme, bylo hezké vidět jeho starost o zdraví člověka, navíc pro něj vlastně i cizího, to už se vidí dneska málo

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (2)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Luckyghost  |  05. 06. 2017 12:42

Asi nejzamořenější místo kam se člověk může v Černobylské elektrárně dostat je slep nemocnice, kam zavřeli obleky hasičů co zasahovali v prvních hodinách po výbuchu. Radiace tam dosahuje až 500 microsievertů za hodinu. Viděl jsem videa z výletů do Pripjati a cesty kolem rudého lesa, kde je radiace desetinová a lidem ani nepovolili vystoupit, neboť je prý radiace vysoká. Pro představu 100% smrtelná je vstřebaná dávka 10 sievertů, běžně likvidátoři v Černobylu dostávali 5 sievertů (Sv) a drtivá většina jich v bolestech po několika dnech až týdnech umírala v nemocnici. Ti co měli štěstí a vstřebali 1-2 Sv s velkou pravděpodobností přežili, avšak mohla se u nich vyskytnout časem rakovina a měli často doživotní zdravotní problémy. Dávka pod 1 Sv nikoho nezabije, může však teoreticky vézt v budoucnu k rakovině a dalším obtížím. Cokoli pod nějaký 0,5 siverta je sice pořád vysoká dávka, ale zdravotně člověka v budoucnu spíše zabijí špatné návyky jako kouření a přejídání, jak jednorázové přijetí dávky 0,5 sieverta.Tak a teď to nejzamořenější místo v nemocnici dává 500 microsievertů za hodinu, tedy 0.0005 sieverta a hodinový pobyt v rudém lese vám dá 0.00005 sieverta. Teoreticky a hodně zjednodušeně by v rudém lese člověk vstřebal takřka jistě smrtelnou dávku 5 Sv po 100 000 hodinách postupného vstřebávání dávky 50 µSv a ve sklepě nemocnice mezi obleky hasičů po 10 000 hodinách. No nevím jak ostatní, já bych se klidně v nemocnici kam ty nebohé hasiče přivezli a kteří vstřebali nepředstavitelné množství radiace, klidně prošel, tím kabátem bych se asi zrovna k noclehu nepřikrýval, ale v rudém lese bych si klidně stan postavil a pár nocí tam přespal a nechápavě bych kroutil hlavou jak průvodci děsí nebohé turisty, že dávka 0.00005 Sv za hodinu je už moc a nemůžou zastavovat.Jo a na závěr jsou mezi námi i tací, kteří se přiblížili ke "sloní noze" pod elektrárnou, která dává asi 100 Sv za hodinu. Tady setrvat pár minut je jasná bolestivá smrt. Přiblížit se a vyfotit je stejné jak když likvidátoři na lopatách schazovali za střechy elektrárny trosky reaktoru, které by jim za každou minutu dalo až jednotky Sv. Za jeden 2-3 minutový pobyt na této střeše dostali možná víc jak blázen co fotí sloní nohu a většina to přežila (ikdyž kvalita života už nikdy nebyla jako dřív). Pak máme ještě v rusku jezero Karačaj a tam také hodinové vyvalení se na pláži je takřka jasný rozsudek smrti, nebo dříve byl. Jen lidi se pořád děsí jen Černobylu.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor