Od New Balance už nejen tenisky. Firma představila chytré hodinky s Androidem [CES]

Od New Balance už nejen tenisky. Firma představila chytré hodinky s Androidem [CES]

Do segmentu chytrých hodinek vstupují čím dál častěji také módní nebo sportovní značky. Je to logické – hodinky jsou kromě elektronického základu také módní doplněk a zároveň sportovní náčiní, které pomáhá sledovat kondici a měřit výkony. Nově se do nositelností pustila známá značka New Balance, jejíž pohodlné tenisky měl v oblibě mimo jiné i Steve Jobs.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
New Balance RunIQ (foto: Intel)

Hodinky New Balance RunIQ vyvinula americká sportovní značka spolu s Intelem, jenž dodal procesor řady Intel Atom, a Googlem, na jehož platformě Android Wear hodinky běží. Zobrazovací jednotkou je kruhový AMOLED displej s průměrem 1,39 palce. Připraveno je 512 MB operační paměti a 4GB vnitřní úložiště, tedy vcelku obvyklé hodnoty pro chytré hodinky.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

U hodinek New Balance je kladen důraz na jejich sportovní využití – posloužit mají zejména běžcům. Proto na jejich boku najdeme rovnou tři ovládací tlačítka. Kromě pohybu v systému slouží například také ke stopování času běžeckých kol nebo celého tréninku. Sportovní výsledky pak můžete ukládat do aplikace Global Run Club.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Hodinky jsou určeny zejména k běhání (foto: Intel)

Hodinky obsahují tradiční konektivitu Bluetooth a Wi-Fi. Samozřejmostí jsou pohybové a polohové senzory, které umožní monitoring pohybu, a také snímač srdečního tepu. Velkou pochvalu zaslouží integrace GPS přímo do hodinek. Při použití vhodné sportovní aplikace tak není nutné brát k tréninku mobil, hudbu lze poslouchat z hodinek do bezdrátových sluchátek. Bohužel GPS ždímá hodinky z baterie, při jejím zapnutí udává výrobce výdrž jen 5 hodin, jinak je to zhruba den.

Předobjednávky na hodinky New Balance RunIQ už byly zahájeny ve Spojených státech. Na výběr je černá nebo šedá barva za 299 dolarů (cca 7 700 Kč bez daně). Fyzicky půjdou hodinky do prodeje v únoru, o dostupnosti na evropských trzích zatím nemáme informace.

Diskuze (1) Další článek: Herní drony ze Slovenska chtějí dobýt Ameriku. Hlavní zbraní je rozšířená realita

Témata článku: Google, Chytré hodinky, Wear OS, Příslušenství, Smartwatch, Intel, Nositelnosti, CES, Steve Jobs, New Balance, Šedá barva, Firma, Módní doplněk, Sportovní aplikace, Android, Známá značka, #Android, Garmin Fénix, Kruhový amoled, Bluetooth a wi-fi

Určitě si přečtěte