Odeslání dárcovské SMS bude od zítřka zdarma

Odeslání dárcovské SMS bude od zítřka zdarma

Tisková zpráva

Mobilní operátoři se v rámci dárcovské sms vzdávají poplatku za iniciační sms

Čeští mobilní operátoři se dohodli na tom, že v rámci projektu DMS – dárcovské sms nebude nadále zpoplatněna tzv. iniciační sms. Za tu dosud zákazníci platili podle jejich běžného tarifu. Od zítřka středy 5. 1. 2005 od 8,00 hodin bude zdarma.

Pokud nyní posíláte dárcovskou sms, platba proběhne ve dvou fázích. Jednak platíte za poslanou (tzv. iniciační sms), a to cenu podle tarifu. Zpátky vám přijde na mobil dárcovská tzv. „potvrzovací“ sms, kde je naúčtováno 30 Kč + DPH. Na konto nadace putuje 27 Kč. Rozdíl ve výši 3 Kč pokrývá pouze vynaložené administrativní a provozní náklady vzniklé všem zúčastněným subjektům, tedy mobilním operátorům a Fóru dárců.

„Projekt dárcovských sms jsme v roce 2004 realizovali zkušebně - ČR je první zemí na světě, kde se něco podobného podařilo uskutečnit. Tomu byl také uzpůsoben systém poplatků. Zejména velký objem dárcovských příspěvků u sbírek pro Tatry a Asii prokázal, že dárcovská sms je efektivní a fungující systém, který má reálnou šanci na přežití i v následujících letech. Proto se mobilní operátoři nyní již mohou vzdát poplatku za iniciační sms, která bude zdarma,“ uvedl Václav Mach, člen představenstva Asociace provozovatelů mobilních sítí. „Zbylé provozní náklady projektu budou do budoucna pokryty pouze podílem z potvrzovací sms.“

Systém dárcovských sms není na rozdíl od jiných zemí v ČR nastaven jen pro pomoc Asii, ale ke konci loňského roku bylo do něj celoročně zapojeno 35 neziskových organizací.

"DMS - Dárcovská SMS" je společným projektem Fóra dárců - organizace pro dárce, usilující o podporu filantropie v České republice a Asociací provozovatelů mobilních sítí. Cílem projektu DMS je nabídnout nadacím a dalším neziskovým organizacím možnost získávat příspěvky od jednotlivců prostřednictvím mobilního telefonu formou SMS zpráv. Více informací lze získat
na
www.darcovskasms.cz.

Asociace provozovatelů mobilních sítí je profesní sdružení, které vzniklo v roce 2003 a zastupuje všechny tři mobilní operátory působící v ČR.

Témata článku: SMS, Zdarma

47 komentářů

Nejnovější komentáře

 • dejvidek, dejvidek 6. 1. 2005 1:27:08
  2Fido:
  ad2) A víš kolik by se ozvalo lidí z předplacenkama, proč oni...
 • Fido, Fido 5. 1. 2005 16:52:20
  No hlavne tahle banda zacala reagovat az potom, co se to zacalo propirat...
 • Fido, Fido 5. 1. 2005 16:46:30
  Tak to nevim. Kdyby to tak bylo, tak by to znamenalo, ze se dph plati...
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení