OECD: největší datová bída je na Slovensku, nejlépe je na severu

OECD: největší datová bída je na Slovensku, nejlépe je na severu

Ze zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) bylo loni datově nejlíp ve Finsku. Ostatně o místních neomezených tarifech jsme už několikrát psali, například o datově neomezeném tarifu nejen na Finsko, ale i na další pobaltské země:

S výjimkou sousedního Rakouska se na špici žebříčku usadily ještě další severské státy: Litva, Švédsko, Dánsko a Estonsko. Datový průměr dvaatřiceti zemí OECD byl loni 2,3 GB/SIM/měsíc.

A nyní z opačného konce, kam už tradičně spadá i ČR. S průměrem 1 GB na tom nejsme úplně nejhůř, podobnou oligopolní konstelaci jako máme my, si totiž „užívá“ i jinak ekonomicky vyspělejší Belgie. Následují Mexiko, Řecko a na posledním místě se 700 MB se umístilo sousední Slovensko.

Draho je ale například i v Německu, kde měli loni průměr jen o 200 MB vyšší, než my. Opět ale nelze pominout tu skutečnost, že ani ti lépe odměňovaní pracovníci v ČR nedosahují německé minimální mzdy, takže pro Němce či Belgičana jsou data v relaci s jeho příjmem levnější.

Diskuze (14) Další článek: Bitcoin v mobilu. Kde nakoupit a jaké peněženky používat

Témata článku: Srovnání, Internet v mobilu, Mobilní internet, Neomezený tarif, Operáci, Slovensko, Rakousko, Poslední místo, Finsko, Sever, Estonsko, Elisa, Německo, Belgičan, Švédsko, Česká republika, Řecko, Belgie, Hashtag, Litva, Mexiko, Průměr, Datový průměr, Sousední Slovensko, Opačný konec


Určitě si přečtěte