Oficiálně: Eurotel zítra spustí HSDPA

Tisková zpráva

Eurotel jako první operátor na českém trhu spouští službu Internet Speed, založenou na technologii HSDPA, která výrazně urychluje datové přenosy v síti UMTS.

Praha, 10. dubna 2006 – Společnost Eurotel Praha, spol. s r.o. oznámila, že je připravena spustit do provozu technologii HSDPA, která zvyšuje reálnou rychlost stahování dat v mobilní síti třetí generace UMTS až na 1 024 kbit/s, a to nejen v České republice v oblastech pokrytých signálem UMTS, ale také včetně neustále rostoucího počtu zahraničních destinací. Eurotel toto super rychlé mobilní datové připojení pod názvem Internet Speed bude nabízet s datovou PCMCIA kartou od 11. dubna letošního roku. Současně připravuje rozšíření svého portfolia také o mobilní telefony kompatibilní s touto moderní technologií.

Prvního prosince minulého roku spustil Eurotel komerční provoz v síti třetí generace UMTS. Svým zákazníkům nabídl první a jedinou ucelenou nabídku UMTS služeb v České republice, která je založena nejen na přenosu dat, ale i hlasu, obrazu a kvalitních multimediálních službách v reálném čase. Všichni zákazníci smluvních i předplacených služeb Eurotelu tak mohou využívat kvalitní vysokorychlostní připojení k internetu, videotelefonování, moderní multimediální aplikace, rychlé stahování videa a hudby či sledování televizního vysílání a dopravních kamer v reálném čase. A to vše bez zbytečných průtahů. Ke vstupu do světa UMTS totiž není potřeba žádná speciální aktivace – pouze SIM karta od Eurotelu a mobilní telefon nebo datová karta podporující služby v síti UMTS.

Internet Speed – přeřaďte na vyšší rychlost!

Nyní Eurotel přichází s rozšířením UMTS technologie o nejmodernější nadstavbovou technologii HSDPA (High Speed Downlink Packet Access), která umožní značně urychlit datové přenosy v síti UMTS, a to v první fázi až na 1 024 kbit/s reálné přenosové rychlosti. Během dalších dvou let se tato rychlost bude postupně zvyšovat. „Při spuštění sítě UMTS jsme slíbili, že HSDPA našim zákazníkům předložíme nejpozději v první polovině letošního roku. Tento slib nyní plníme a tuto ultramoderní technologii vysokorychlostního mobilního přenosu dat a připojení k internetu spouštíme do komerčního provozu. Naši zákazníci budou moci využívat této převratné novinky jako jedni z prvních na celém světě,“ říká Stanislav Kůra, výkonný ředitel pro strategii a vývoj produktů společnosti Eurotel Praha, spol. s r.o. a dodává: „V první fázi přicházíme s datovou kartou pro notebooky, v příštích měsících představíme i mobilní telefony kompatibilní s touto technologií.“

Technologie HSDPA posouvá datové rychlosti v síti UMTS do nové dimenze. Zákazníci získávají časově neomezený a opravdu vysokorychlostní mobilní přístup k internetu, firemním sítím a aplikacích, ať jsou kdekoli – doma, v kanceláři nebo na služební cestě v Čechách i zahraničí. Nová technologie zásadně vylepšuje možnosti vzdálené mobilní datové komunikace. Přijímání a odesílání pošty s velkými přílohami, synchronizace dat, stahování objemných souborů či prohlížení internetových stránek je díky této technologii rychlé a bez nepříjemného čekání.

Internet Speed - měsíční paušál za 699 Kč

Pro zákazníky je připravena datová PCMCIA karta do notebooku Huawei E620, která kombinuje technologie HSDPA, UMTS, EDGE a GPRS. Cena karty při dvouročním závazku a minimálním měsíčním účtu ve výši 600 Kč začíná na 2 995 Kč. Službu Internet Speed lze neomezeně využívat již za 699 Kč měsíčně. V případě tohoto paušálního zpoplatnění zákazníci neplatí za objem přenesených dat ani za čas strávený na internetu. Rychlosti, které technologie HSDPA nabízí, mohou využívat i zákazníci, kteří používají jiný datový tarif, kde objem přenášených dat podléhá zpoplatnění. U těchto tarifů bude rychlost v případě využití HSDPA karty v pokrytých oblastech navýšena automaticky.

Mobilní vysokorychlostní internet pro více než 80 % české populace

Službu Internet Speed mohou zákazníci zatím využívat v Praze a Brně. Jelikož Eurotel považuje HSDPA za klíčovou přístupovou technologii, během příštích dvou let bude intenzivně pracovat na rozšiřování pokrytí v dalších velkých městech. Na zbylém území České republiky navazuje existující pokrytí GPRS a EDGE, což umožňuje 99% internetovou mobilitu. Technologie HSDPA je dalším kamínkem do pestré mozaiky technologií, které Eurotel nabízí, a zákazníci si tak mohou zvolit to nejvhodnější řešení svého přístupu k internetu na většině území České republiky. V kombinaci s technologií CDMA2000 1xEV-DO totiž Eurotel nabízí vysokorychlostní mobilní datovou komunikaci více než 80 procentům populace! Srovnatelnou komplexní nabídku, míru pokrytí, rychlosti a mezinárodní kompatibility vysokorychlostního mobilního přenosu dat není schopen nabídnout žádný jiný mobilní operátor v České republice.

HSDPA v zahraničí - stále rostoucí počet zemí

Eurotel spouští HSDPA jako jeden z prvních operátorů, nicméně již dnes lze rychlosti poskytované touto technologií využívat také v zahraničí. V současné době se k více než 80 operátorům ve více než 40 zemích světa, kteří provozují UMTS síť, řadí i deset operátorů v šesti zemích, kteří tuto převratnou novinku již také nabízejí. Zákazníci Eurotelu tak budou moci tuto superrychlou technologii využívat například ve vybraných městech USA, Velké Británie, Německa, Rakouska, Portugalska či Bulharska. A počet operátorů, kteří tuto technologii zavádějí, neustále roste. Ještě do konce letošního roku bude tato technologie zákazníkům Eurotelu k dispozici v sítích dalších několika desítek zahraničních operátorů.

Nokia – dodavatel technologického řešení

Na přípravě a spuštění technologie HSDPA Eurotel spolupracuje s lídrem v oblasti UMTS a HSDPA infrastruktury a dodavatelem mobilních telefonů, společností Nokia. Pentti Tolonen, General Manager, Networks, Nokia k tomuto partnerství říká: „Jsme velmi rádi, že můžeme s Eurotelem na spouštění služeb HSDPA spolupracovat, jedná se o důležitý milník pro Českou republiku i pro skupinu Telefónica. Řešení HSDPA od společnosti Nokia umožňuje skutečný rozvoj trhu mobilních multimediálních služeb, čímž potvrzuje sílu společnosti Nokia právě v oblasti pokročilých technologií pro radiové sítě.“

Více informací o službě je k dispozici na www.eurotel.cz, prodejních místech Eurotelu nebo na bezplatné infolince 800 333 333. Uvedené ceny jsou bez DPH.

Témata článku: EU, Důležitý milník, Euro, Eurotel Praha

Určitě si přečtěte

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

** V roamingu konečně využíváme služby za domácí ceny ** EU se chce nyní zaměřit na drahé volání z domova za hranice ** Jde o další škodlivou regulaci EU? Nebo není jiná cesta?

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 44

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

** I velmi atraktivní kousky Afriky, jižní Ameriky a Karibiku patří do EU ** To znamená, že i odtud voláte za domácí ceny ** Martinik, Madeira, Guadeloupe, Azory, Kanáry a další

4.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 24