Oficiálně: Motorola chce osamostatnit mobilní divizi

Tentokrát už to nejsou jen předpovědi finančních analytiků nebo přání konkurence. Motorola na svých oficiálních webových stránkách vydala tiskovou zprávu, ve které potvrzuje zvažování některých organizačních změn, týkajících se výrobní divize mobilních zařízení. Jako jedno z řešení je zde nastíněno oddělení mobilní výroby od ostatních podnikatelských aktivit společnosti. Tím by vznikla samostatná divize, která by neměla v případě pokračujících neúspěchů neblahý vliv na ostatní prosperující sekce Motoroly. Pokud by se nepodařilo její situaci na mobilním trhu upevnit, mohlo by dojít snáze k odprodeji nebo úplnému uzavření.

Doslova Motorola zvažuje „změny ve struktuře a strategii podnikání za účelem zlepšení situace na trhu s mobilními telefony, a tím znovuzískání celosvětové vedoucí pozice a zvýšení hodnoty společnosti.“ Co konkrétního se ale skrývá za touto obecnou formulací krizového managementu, Motorola neupřesnila.

Na vedení společnosti tlačí i jeden z největších akcionářů, miliardář Carl Icahn. Trvá na tom, aby byly okamžitě učiněny potřebné kroky ke zvýšení ziskovosti a tím i zhodnocování investic pro akcionáře.

Diskuze (11) Další článek: Samsung i450: z druhé strany hudba

Témata článku: Motorola, Mobil, Vedoucí pozice, Motor, Neblahý vliv

Určitě si přečtěte