OnePlus One už koupíte i v ČR a bez pozvánky. Cena příliš nepotěší

OnePlus One už koupíte i v ČR a bez pozvánky. Cena příliš nepotěší

Jeden z nejatraktivnějších smartphonů současnosti přichází do České republiky. OnePlus One se objevil také v nabídce e-shopu Beryko.cz. Cena měla být jedním z hlavních lákadel, ve výsledku je však vyšší, než jsme čekali: 11 530 Kč. Majitele firmy Ondřeje Jirovce jsme se tedy zeptali jednoduše: proč tolik?

„OnePlus One stojí 299 dolarů, ale výrobce jej prodá pouze na základě pozvánky, kterou je obtížné získat. To my obcházíme díky čínskému dodavateli, který však pochopitelně požaduje provizi. Svůj podíl chce také stát, přidává se 21 % DPH. Zadarmo není ani doprava a vydělat samozřejmě chceme i my. Marži jsme se snažili minimalizovat, přesto je výsledek 11 530 Kč,“ vysvětluje Jirovec.

Klepněte pro větší obrázek

Telefon do ČR přichází s upraveným Androidem ColorOS, proklamovaný CyanogenMod až dodatečně instalují pracovníci e-shopu. Vzhledem k čínskému původu smartphonu nelze také plně využít LTE konektivitu, telefon podporuje z evropských 4G frekvencí pouze pásma 1 800, 2 100 a 2 600 MHz. „Venkovské“ LTE Vodafonu na 900 MHz, ani nově budované pokrytí na vydražených frekvencích v pásmu 800 MHz u všech tří operátorů nepůjde s OnePlus One používat.

Klepněte pro větší obrázek

Zhruba o dva a půl tisíce levněji můžete smartphone OnePlus One zakoupit v e-shopu android-store.cz. Ani zde se nejedná o „globální“ verzi s CyanogenModem, telefon má nadstavbu ColorOS, která kromě čínštiny disponuje pouze anglickou lokalizací. Na přání zákazníka ale může e-shop zajistit nahrání CyanogenModu. V nabídce je zatím pouze verze se 16 GB vnitřní paměti za 8 900 Kč. Nižší cena je způsobená jiným prodejním modelem, kdy e-shop uvádí cenu bez DPH, protože ji za zákazníka podle vlastních obchodních podmínek sám hradí. Záruka je 2 roky a případná reklamace se uplatňuje v e-shopu.

Témata článku: Oneplus, Nákup a ceny, HTC One V, Oneplus One, Oneplus One 64GB, Případná reklamace, A/B, Cena

Určitě si přečtěte

Přehled slevových akcí. Black Friday letos začíná v předstihu

Přehled slevových akcí. Black Friday letos začíná v předstihu

** Nákupní šílenství Black Friday letos začíná už několik dní dopředu. ** V tomto článku budou přibývat zajímavé akce, na které narazíme. ** Účastní se české e-shopy, ale nezapomeneme ani na Čínu.

16.  11.  2017 | Kůžel Filip | 22

Dnes je největší nákupní svátek. Argumenty pro a proti nakupování z Číny

Dnes je největší nákupní svátek. Argumenty pro a proti nakupování z Číny

** Nakupujete na čínských e-shopech? Proč ano/ne? ** Stěžejním pro-argumentem je cena, takže se zabýváme spíše riziky. ** Také máme pár tipů od prostého kabelu po elektrickou koloběžku.

11.  11.  2017 | Kůžel Filip, Puk Jaromír | 28

iPhone X v listopadovém ceníku T-Mobilu je dražší než u Applu

iPhone X v listopadovém ceníku T-Mobilu je dražší než u Applu

** 64GB iPhone X stojí u T-Mobilu 30 389 Kč ** Pod 10 tisíc šly s cenou dolů klasická i kompaktní Xperia X od Sony ** Další novinky: Alcatel U5 HD, HTC U11 Life, Huawei Mate 10 Pro a Motorola Moto E4+

7.  11.  2017 | Pospíšil Aleš | 6