OnePlus One už koupíte i v ČR a bez pozvánky. Cena příliš nepotěší

OnePlus One už koupíte i v ČR a bez pozvánky. Cena příliš nepotěší

Jeden z nejatraktivnějších smartphonů současnosti přichází do České republiky. OnePlus One se objevil také v nabídce e-shopu Beryko.cz. Cena měla být jedním z hlavních lákadel, ve výsledku je však vyšší, než jsme čekali: 11 530 Kč. Majitele firmy Ondřeje Jirovce jsme se tedy zeptali jednoduše: proč tolik?

„OnePlus One stojí 299 dolarů, ale výrobce jej prodá pouze na základě pozvánky, kterou je obtížné získat. To my obcházíme díky čínskému dodavateli, který však pochopitelně požaduje provizi. Svůj podíl chce také stát, přidává se 21 % DPH. Zadarmo není ani doprava a vydělat samozřejmě chceme i my. Marži jsme se snažili minimalizovat, přesto je výsledek 11 530 Kč,“ vysvětluje Jirovec.

Klepněte pro větší obrázek

Telefon do ČR přichází s upraveným Androidem ColorOS, proklamovaný CyanogenMod až dodatečně instalují pracovníci e-shopu. Vzhledem k čínskému původu smartphonu nelze také plně využít LTE konektivitu, telefon podporuje z evropských 4G frekvencí pouze pásma 1 800, 2 100 a 2 600 MHz. „Venkovské“ LTE Vodafonu na 900 MHz, ani nově budované pokrytí na vydražených frekvencích v pásmu 800 MHz u všech tří operátorů nepůjde s OnePlus One používat.

Klepněte pro větší obrázek

Zhruba o dva a půl tisíce levněji můžete smartphone OnePlus One zakoupit v e-shopu android-store.cz. Ani zde se nejedná o „globální“ verzi s CyanogenModem, telefon má nadstavbu ColorOS, která kromě čínštiny disponuje pouze anglickou lokalizací. Na přání zákazníka ale může e-shop zajistit nahrání CyanogenModu. V nabídce je zatím pouze verze se 16 GB vnitřní paměti za 8 900 Kč. Nižší cena je způsobená jiným prodejním modelem, kdy e-shop uvádí cenu bez DPH, protože ji za zákazníka podle vlastních obchodních podmínek sám hradí. Záruka je 2 roky a případná reklamace se uplatňuje v e-shopu.

Diskuze (48) Další článek: Fayn draží hezká čísla, vyvolávací cena je 1 Kč

Témata článku: Oneplus, Nákup a ceny, HTC One V, Oneplus One, Oneplus One 64GB, A/B, Cena, Případná reklamace

Určitě si přečtěte

T-Mobile přichází s nabídkou deseti telefonů za 1 Kč. Stačí se upsat...

T-Mobile přichází s nabídkou deseti telefonů za 1 Kč. Stačí se upsat...

** Nokii 5 nebo jeden z dalších devíti telefonů nabízí T-Mobile od 1 Kč ** Samozřejmě musíte upsat duši na dvě léta s tarifem Mobil ** Akce platí do konce února 2018 i pro přechod z Twistu na paušál

18.  1.  2018 | Pospíšil Aleš | 8

Nákup bez placení u pokladny. Ahold testuje přelomovou novinku

Nákup bez placení u pokladny. Ahold testuje přelomovou novinku

13.  1.  2018 | E15.cz , Trnková Michaela | 41

Leden u O2: Kdo by nechtěl mobil a náramek Xiaomi za 6 Kč...

Leden u O2: Kdo by nechtěl mobil a náramek Xiaomi za 6 Kč...

** Než začnete lovit drobné, přečtěte si pozorně podmínky akce ** Nebo kupte raději za plnou cenu, operátor v lednu zlevňoval ** Novinkou od Jihokorejců je Samsung Galaxy A8 za 12 995 Kč

6.  1.  2018 | Pospíšil Aleš | 26