OnePlus slibuje, že koncem října upraví politiku „špehování“ svých uživatelů

Smartphony značky OnePlus byly začátkem října nařčeny z toho, že prostřednictvím grafické nadstavby OxygenOS sbírají privátní data svých uživatelů. Čínská společnost si na mrtvého brouka nezahrála, sběr dat potvrdila a snažila se vysvětlit, proč tak činí. Vzhledem k velké medializaci případu půjde sběr dat brzy vypnout již při prvním spuštěním smartphonu.

Ze smartphonu OnePlus 5 jsou automaticky odesílány statistiky používání zařízení a další informace o telefonu. Podle čínského výrobce slouží k „lepšímu porozumění všeobecného chování telefonu a k optimalizaci nadstavby Oxygen OS pro zlepšení uživatelských zkušeností“. Z odesílání statistik využívání telefonu se můžete odhlásit přes Nastavení - Pokročilé - User Experience program, ovšem i nadále bude fungovat pravidelný sběr základních dat o vašem zařízení. OnePlus je potřebuje údajně proto, aby mohl poskytovat „poprodejní podporu“.

Koncem října přidá OnePlus do svého průvodce prvním nastavením novou obrazovku, ve které budete moci hned při prvním spuštění zařízení analytický sběr dat deaktivovat. Výrobce se také dušuje, že už dále nebude sbírat telefonní čísla, MAC adresy a Wi-Fi sítě, ke kterým byl smartphone připojen. Tato data OnePlus přitom sbíral, světě div se, aby „lépe sloužil svým uživatelům“.

Produktové video smartphonu OnePlus 5:

Otázkou však je, co OnePlus udělá s doposud získanými daty, o jejichž odesílání uživatelé nevěděli. Jaká je navíc jistota, že takto získaná data nebudou zneužita nebo prodána třetím stranám?

Zdroj OnePlus

Diskuze (4) Další článek: Kovový Huawei Y6 Pro (2017) se v Evropě pomalu dostává do prodeje

Témata článku: Oneplus, Android, Smartphony, Bezpečnost, Ostatní, Statistika, Soukromí, Čínský výrobce, Uživatelé, Uživatelská zkušenost, Sběr dat, Pol, Nová obrazovka, Official, Produktové video, Čínská společnost, První spuštění, Čin, První nastavení, Získané data, Třetí strana, Telefonní číslo, Odesílání, Základní data, Grafická nadstavba


Určitě si přečtěte

RECENZE: Asus Zenfone Max Pro — obří baterie je pouze začátek

RECENZE: Asus Zenfone Max Pro — obří baterie je pouze začátek

** Asus vzal útokem nižší střední třídu, když představil Zenfone Max Pro ** Hlavní devízou je 5 000mAh baterie zajišťující dlouhou výdrž ** Výrobce si však vedl velmi dobře i při výběru dalších komponent

Milan Měchura | 52

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 3 — bezrámečkový slider je závanem budoucnosti i nostalgie

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 3 — bezrámečkový slider je závanem budoucnosti i nostalgie

** Xiaomi Mi Mix 3 je slider, který se téměř zbavil rámečků ** Výsuvná část ukrývá duální selfie kamerku a blesk ** Telefon rovněž nabídne špičkovou výbavu a fotoaparát

Martin Miksa | 11

RECENZE: Huawei Mate 20 Pro — génius s hromadou technologií, které si zamilujete

RECENZE: Huawei Mate 20 Pro — génius s hromadou technologií, které si zamilujete

** Huawei vyrobilo nejinovativnější smartphone současnosti ** Obsahuje čtečku v displeji a podporuje zcela nový typ paměťovek ** Prvotřídní displej, foťák Leica a dlouhá výdrž jsou největší přednosti

Jan Láska | 73

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 40

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

** Nokia 7.1 je povedená stylovka vyšší střední třídy ** Znovu láká na čistý systém zapojený do programu Android One ** Lákavou funkcí může být i podpora HDR10 u videa.

Martin Miksa | 23