OneTouch Fierce XL: příspěvek Alcatelu do rodiny Windows 10

OneTouch Fierce XL: příspěvek Alcatelu do rodiny Windows 10

Zatímco Windows 10 pro počítače už se blíží ke 100 milionům instalací, Windows 10 Mobile ještě na svoji premiéru čekají. Microsoft sice nestanovil žádné oficiální datum, pouze uvedl kalendářní rok 2015, podle stavu systému vypozorovaného z mobilních sestavení distribuovaných v programu Windows Insider ale ještě hochy z Redmondu čeká velký kus práce. Co se týče samotných zařízení, jistě víme pouze o dvojici Lumií od Microsoftu a z veletrhu IFA 2015 v Berlíně také o modelu Acer Jade Primo, který by se měl prodávat přímo s klávesnicí, myší a dokovací stanicí, která díky funkci Continuum udělá z vašeho smartphonu „téměřPC“. Dalším do party bude podle účtu @evleaks model od Alcatelu.

Alcatel OT Fierce XL: low-end s velkým displejem

Díky @evleaks známe základní parametry. Novinka se zařadí do segmentu low-endových zařízení, což však především pro Alcatel nemusí nutně být špatné, jelikož právě tato zařízení se zatím s operačním systémem od Microsoftu prodávají nejvíce. Hnacím ústrojím bude čtyřjádrový procesor Snapdragon 210 s taktem 1,1 GHz na jádro. Spolu s ním najdeme v telefonu 2 GB operační paměti a 16 GB vnitřního úložiště s podporou paměťových karet. Velikost telefonu bude určovat především 5,5" displej s HD rozlišením (720 × 1280 obrazových bodů), přičemž právě vzhledem k velikosti by mohla mrzet kapacita akumulátoru pouchých 2500 mAh.

Dvojice fotoaparátů nabídne rozlišení 2 a 8 Mpx, video půjde natáčet ve Full HD rozlišení. Hlavním tahákem by ale měla být podpora pro sítě LTE včetně funkce VoLTE (tedy hlasové hovory přes LTE sítě). Dostupnost je podle Evana Blasse připravována na prosinec tohoto roku, smartphone by tedy mohl stihnout předvánoční trh. Fakt, že společnost Alcatel OneTouch vůbec o smartphonu s Windows 10 Mobile uvažuje, potvrdil v rozhovoru pro server CNET.com zástupce společnosti pro Severní Ameriku.

Diskuze (17) Další článek: ČTÚ varuje: pozor na expiraci kreditu

Témata článku: Alcatel, Microsoft, Windows, Smartphony, Spekulace, Continuum, Acer Jade Primo, Příspěvek, Základní parametr

Určitě si přečtěte