OpenMoko: levný linuxový iPhone se chystá k prodeji

Pamatujete si ještě na FIC Neo1973? Ve firmě OpenMoko vývoj pokročil a z tohoto předchozího konceptu se vyklubal Neo FreeRunner. Tento linuxový smartphone se nemá vůbec za co stydět, nabídne integrovanou GPS, VGA displej s úhlopříčkou 7,1 cm, výkonný procesor, 128 MB RAM, USB (i pro připojení jiných zařízení), dvě polohová čidla, 3D grafický akcelerátor a v neposlední řade Bluetooth a WiFi. Jediné, co se musí vytknout, je absence pokročilých datových přenosů - s GPRS si dnes vystačí už málokdo.

OpenMoko FreeRunner by se měl začít prodávat již ke konci dubna, potvrdil to Michael Laner z OpenMoko software. Smartphone se bude prodávat za cenu 399 dolarů (přibližně 7 500 Kč), při objednávce nad deset kusů se cena za kus sníží na 369 dolarů. Poté bude v prodeji ještě "debug board" určený pro vývoj, ten bude za cenu 99 dolarů. V Evropě se oficiálně prodávat nebude, sice se uvažovalo, že by se zde objevilo distribuční centrum, ale nakonec se to ukázalo jako nevýhodné a tak jedinou možností bude si Freerunner nechat poslat z Ameriky.

Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (16) Další článek: LG chystá nástupce Prady, známe specifikaci

Témata článku: Linux, Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 7, Apple iPhone SE, Apple iPhone SE 64GB, Prodej

Určitě si přečtěte

Britové nám vrátili PDA. Jmenuje se Gemini a má úžasnou klávesnici

Britové nám vrátili PDA. Jmenuje se Gemini a má úžasnou klávesnici

11.  1.  2018 | Chroust Martin, Kůžel Filip | 34

Bitcoin v mobilu. Kde nakoupit a jaké peněženky používat

Bitcoin v mobilu. Kde nakoupit a jaké peněženky používat

** Během roku vyletěl Bitcoin z 1 000 na 6 000 dolarů. ** Chcete se také ponořit do víru kryptoměn? ** Poradíme, jak na věc a které aplikace instalovat.

27.  10.  2017 | Miksa Martin | 42

Proč je vodotěsný mobil drahý

Proč je vodotěsný mobil drahý

** Proč už dávno nejsou všechny smartphony vodotěsné? ** Technologii máme a je to tak užitečné. ** Odpověď je jednoduchá – je to hodně drahé.

1.  10.  2017 | Kůžel Filip | 65

Jak Apple iPhone za 10 let změnil svět

Jak Apple iPhone za 10 let změnil svět

** 9. ledna 2007 Steve Jobs představil první iPhone. Přesně před 10 lety ** Vyvolal pozdvižení. To ještě nikdo nevěděl, že tenhle mobil změní svět ** Provedeme vás dekádou evoluce a inovacemi jednotlivých modelů

12.  9.  2017 | Kůžel Filip, Miksa Martin | 161

Jak ovládat mobil z obrazovky počítače

Jak ovládat mobil z obrazovky počítače

26.  8.  2017 | Kůžel Filip | 1