Opera 9.5 v plném provozu u Sony Ericssonu P1i

Opera 9.5 v plném provozu u Sony Ericssonu P1i

Na internetu se objevila videorecenze nového prohlížeče Opera 9.5, která nabízí tak trochu jiný pohled na surfování na webu.

Klepněte pro větší obrázek

Hlavní novinkou je rychlejší a jednodušší ovládání internetového prohlížeče. Webová stránka je zobrazena celá v náhledu, vybraná místa můžete zoomovat v několika krocích, aby jste si mohli prohlédnout přesně tu část stránky, kterou chcete. Text se navíc vždy přizpůsobuje displeji, takže je vždy dobře čitelný, při scrollování stránkou nemusíte hledat posuvníky, vystačíte si s dotykovým perem. Můžete otevírat nové a nové panely, mezi kterými lze jednoduše přepínat. Novinkou je také režim doplňování URL adres, která také zobrazuje titulek stránky a její případnou ikonu. Díky prohlížeči si můžete také uložit vybranou stránku do paměti telefonu nebo na paměťovou kartu, aby jste později mohli prohlížet stránku v offline módu, a to i naležato s možností zobrazení ovládacích prvků prohlížeče.

Komfort při prohlížení webových stránek oceníte díky integrovanému správci hesel, takže například bude prohlížeč sám doplňovat heslo k vašemu web-e-mailu. Objevila se také historie stránek nebo různorodé doplňky prohlížeče (tzv. widgety), díky kterým jsou všechny požadované informace nadosah. Uživatelé chytrých Sony Ericssonů s operačním systémem Symbian 9.1 a nadstavbou UIQ3 jistě zaplesají radostí, předpokládá se totiž, že novou Operu 9.5 budou mít brzy ve svém telefonu společně s novým updatem Firmwaru.

O tom, jak vypadá nová Opera v praxi, se můžete přesvědčit na následujícím videu:

Témata článku: Sony, Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Ericsson

18 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Ron.Jeremy 28. 2. 2008 15:52:19
    Kup si VGA nebo WVGA zařízení, tohle je chyba QVGA, ne Opery. Na VGA je...
  • AtoM 27. 2. 2008 20:26:40
    Ta bude, ale až někdy na podzim, ne? Opera mini vychází myslim jednou do...
  • Jiří Švarc 27. 2. 2008 20:00:29
    Flash nám slibují v další verzi opery miny :)
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení