Opera Mini 3.0: ještě dokonalejší a stále zdarma

Už pár dní je volně ke stažení finální třetí verze oblíbeného internetového prohlížeče Opera Mini. Tak neváhejte a stahujte z adresy www.operamini.com/download. Zásadní novinky oproti verzi 2.0 jsou tři:

  • mobilní blog
  • čtečka RSS
  • prohlížení zabezpečených stránek

 
Úvodní nabídka • seznam záložek

  
Prohlížení webu

Čtečka RSS kanálů funguje spolehlivě, ale není vhodná pro permanentní sledování. Do záložek umístíte adresy informačních zdrojů a Opera Mini je v přehledné formě otevře. Automatické stahování a upozorňování však nastavit nelze.

 
Jednoduché čtení RSS kanálů

Velmi nás zaujal mobilní blog. Je to služba na stejném principu jako u Sony Ericssonu K800i (více informací zde). U Opery Mini je přístup trochu jednodušší, ale výsledek ve finále takřka stejný. Dostanete 300MB prostor na webu Opery, kde si můžete vytvářet svůj blog prostřednictvím mobilního telefonu. Trochu nešikovné je, že Opera Mini používá vlastní přístup k fotoaparátu. Ukázku blogu najdete na my.opera.com/mobilmania/blog/.

Raději rovnou upozorníme, že funkce pro vytváření mobilního blogu není dostupná na všech telefonech. U některých telefonů aplikace nemůže zřejmě získat přístup k fotoaparátu a proto se funkce pro tvorbu mobilního blogu v nabídce prohlížeče vůbec nezobrazí. Zatím jsme úspěšní pouze s Nokiemi.

Podrobný článek připravujeme...

Diskuze (109) Další článek: Motorola Rokr E6: hudební komunikátor s Linuxem

Témata článku: Zdarma, Opera, Dok, Opera Mini, Min

Určitě si přečtěte