Opera Mini 4.2: nová beta mezi námi

Norská společnost Opera vydala nejnovější verzi svého stále populárnějšího prohlížeče pro mobilní telefony. Opera Mini 4.2 je zatím v betaverzi, stáhnout si ji můžete zde, po instalaci se vám nesmaže původní verze, kterou máte momentálně v mobilu. Můžete tedy snadno porovnávat v čem je novinka lepší a co by se ještě mělo doladit.

Novinek ve verzi 4.2 najdete hned několik. Asi nejviditelnější je návrat podpory skinů. Díky rozšíření serverové základny také výrobce slibuje rychlejší načítání stránek. To by ale dle mého názoru mělo být znát na kterékoliv verzi Opery Mini. Další novinkou je lepší obsluha RTSP, což by mělo v praxi znamenat pohodlnější prohlížení videa z Youtube. Zlepšení RTSP ale není závislé pouze na samotném prohlížeči, ke spolupráci je nutné mít i některý z modernějších telefonů. Na stránkách Opery Mini je uvedeno, že pokud máte nový Sony Ericsson nebo Nokii, šance na kvalitnější prohlížení videa je vysoká. Další z novinek je synchronizace Handy Notes mezi „dospělou“ Operou ve vašem počítači a Operou Mini.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Software pro mobily, beta, Opera, Min, Opera Mini

Určitě si přečtěte

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 8

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

10.  8.  2017 | Láska Jan | 30