Opera Mini: nejlepší javový prohlížeč legálně a zdarma

Opera Mini je internetový prohlížeč pro javové telefony. I když se superlativům snažíme bránit, v tomto případě to nejde – Opera Mini je totiž ve své třídě nejlepší, nejrychlejší a navíc i nejúspornější. Nevěříte?

Stejné stránky jsme otevřeli prostřednictvím Opery Mini a ve standardním internetovém prohlížeči, který Nokia přidává do svých smartphonů S60. Zobrazení je celkem podobné, rozdíl je ale v přenesených datech. V obou prohlížečích jsme postupně otevřeli čtyři stejné stránky, měřili čas a kilobajty:

  • Opera Mini: 119 s, 87 kB
  • Prohlížeč Nokia: 377 s, 1 110 kB

Pokud chcete vědět víc, určitě si přečtěte tento starší článek.

    
Stránky zobrazené v Opeře Mini

Dříve byla Opera Mini oficiálně k dispozici jen některým operátorům či poskytovatelům a jejich zákazníkům. Samozřejmě se rozšířila i mezi ostatní, bylo to ale na hraně legality. Dnes je už prohlížeč k dispozici každému a stále zdarma. Jak ho získat? Otevřete ve wapovém prohlížeči svého telefonu adresu http://mini.opera.com/my.

Systém by měl rozpoznat váš mobil a rovnou nabídnout správnou verzi Opery Mini, případně si vyberete sami mezi verzemi Low a High. Nejlepší v takovém případě bude, když svůj telefon a k němu příslušnou verzi najdete v tomto seznamu. Při stahování doporučujeme použít přístupový bod internet, nikoli dražší wap (pokud to u vašeho telefonu je možné).

Diskuze (62) Další článek: Výpověď mobilního dopředníka: smartphony nejsou zbytečné

Témata článku: Zdarma, Opera, Opera Mini, Min, Prohlížeč

Určitě si přečtěte