Opera Mini: nejlepší javový prohlížeč legálně a zdarma

Opera Mini je internetový prohlížeč pro javové telefony. I když se superlativům snažíme bránit, v tomto případě to nejde – Opera Mini je totiž ve své třídě nejlepší, nejrychlejší a navíc i nejúspornější. Nevěříte?

Stejné stránky jsme otevřeli prostřednictvím Opery Mini a ve standardním internetovém prohlížeči, který Nokia přidává do svých smartphonů S60. Zobrazení je celkem podobné, rozdíl je ale v přenesených datech. V obou prohlížečích jsme postupně otevřeli čtyři stejné stránky, měřili čas a kilobajty:

  • Opera Mini: 119 s, 87 kB
  • Prohlížeč Nokia: 377 s, 1 110 kB

Pokud chcete vědět víc, určitě si přečtěte tento starší článek.

    
Stránky zobrazené v Opeře Mini

Dříve byla Opera Mini oficiálně k dispozici jen některým operátorům či poskytovatelům a jejich zákazníkům. Samozřejmě se rozšířila i mezi ostatní, bylo to ale na hraně legality. Dnes je už prohlížeč k dispozici každému a stále zdarma. Jak ho získat? Otevřete ve wapovém prohlížeči svého telefonu adresu http://mini.opera.com/my.

Systém by měl rozpoznat váš mobil a rovnou nabídnout správnou verzi Opery Mini, případně si vyberete sami mezi verzemi Low a High. Nejlepší v takovém případě bude, když svůj telefon a k němu příslušnou verzi najdete v tomto seznamu. Při stahování doporučujeme použít přístupový bod internet, nikoli dražší wap (pokud to u vašeho telefonu je možné).

Diskuze (62) Další článek: Výpověď mobilního dopředníka: smartphony nejsou zbytečné

Témata článku: Zdarma, Opera, Opera Mini, Prohlížeč, Min


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80