Opera Mobile 9.5 pro Symbian bude opožděna

Opera Mobile 9.5 pro Symbian bude opožděna

S novou verzí mobilního prohlížeče Opera Mobile 9.5 už jsme vás seznámili jako se součástí vybavení nového HTC Touch Diamondu. Později se objevila zpráva, která slibovala uvolnění beta verze prohlížeče ke stažení i do ostatních zařízení s Windows Mobile a se Symbianem 15. července. Datum sice zůstane zachováno, ale radovat se budou jen majitelé „mobilních oken“.

Symbianová verze bude mít podle oficiálního blogu Opery Mobile zpoždění a není jasné, zda vůbec bude v dohledné době realizována. Vývoj pro tuto platformu a zajištění požadovaného kvalitativního standardu jsou podle vývojářů časově velmi náročné činnosti. Prozatím jsou uživatelé smartphonů se Symbianem odkazováni na javovou Operu Mini.

Důvodem pro odložení symbianové verze mobilní Opery může být náročnost převedení celé aplikace, založené zejména na dotykovém ovládání, do přístrojů grafického rozhraní S60, které mohou zatím s prohlížečem manipulovat pouze pomocí klávesnice. Vypadá to, že „velké“ Opery na Symbianech se dočkáme až s příchodem nové verze S60, prvním osazeným přístrojem by mohla být například Nokia 5800 XpressMedia.

Diskuze (8) Další článek: O2 Neomezená linka: pro efektivnější podnikání

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Symbian, HTC Touch, HTC Touch 3G, Nokia 5800 Navigation Edition, Nokia 5800 XpressMusic, Mobil, Opera

Určitě si přečtěte