Operátoři objednávají nanoSIM karty, důvodem je nový iPhone

Operátoři objednávají nanoSIM karty, důvodem je nový iPhone

Většina velkých evropských operátorů učinila objednávky na SIM karty ve velikosti nanoSIM. Důvodem je očekávaný příchod nového iPhonu šesté generace, který by již měl používat zmenšený standard 4FF nanoSIM. Informuje o tom Financial Times.

Klepněte pro větší obrázek
Vývoj velikostí SIM karet od roku 1989 až po letošek

V souvislosti s datem uvedení dalšího modelu iPhonu kolují nejrůznější spekulace, některé zdroje hovoří o představení v měsíci srpnu, reálnější se jeví termíny v závěru září. V podzimních měsících už by ale nový iPhone měl být v prodeji u všech operátorů, kteří se rozhodnou telefon od Applu zalistovat, proto je třeba mít na skladě zásobu nanoSIM.

Nové nanoSIM karty mají být až o 40 % menší než současná generace nepříliš populárních microSIM karet. I s jejich používáním začal jako první Apple, ostatní výrobci se neochotně přidávají. Motorola, Nokia, RIM a Apple se rozhodli navrhnout vlastní standardy, které musely následně projít certifikací Evropského institutu pro telekomunikační standardy (ETSI). Institut se i u nanoSIM karty nakonec rozhodl pro certifikaci normy, kterou navrhoval Apple.

Témata článku: Operátoři, Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 7, Nový iPhone, Karta, První apple, Očekávaný příchod, Nano

Určitě si přečtěte

Proč je vodotěsný mobil drahý

Proč je vodotěsný mobil drahý

** Proč už dávno nejsou všechny smartphony vodotěsné? ** Technologii máme a je to tak užitečné. ** Odpověď je jednoduchá – je to hodně drahé.

1.  10.  2017 | Kůžel Filip | 65

Jak Apple iPhone za 10 let změnil svět

Jak Apple iPhone za 10 let změnil svět

** 9. ledna 2007 Steve Jobs představil první iPhone. Přesně před 10 lety ** Vyvolal pozdvižení. To ještě nikdo nevěděl, že tenhle mobil změní svět ** Provedeme vás dekádou evoluce a inovacemi jednotlivých modelů

12.  9.  2017 | Kůžel Filip, Miksa Martin | 161

Apple iPhone 7 Plus: ukázková galerie časopisu Computer

Apple iPhone 7 Plus: ukázková galerie časopisu Computer

V aktuálním čísle časopisu Computer 12/16 vyšla recenze smartphonu Apple iPhone 7 Plus. Tady k ní máte několik ukázkových fotek a video.

10.  11.  2016 | časopis Computer, Michlovský Jakub

Apple iPhone 7 Plus: dlouhý a širokoúhlý [recenze]

Apple iPhone 7 Plus: dlouhý a širokoúhlý [recenze]

** První telefon od Apple se dvěma čočkami ** Odstranění 3,5mm jacku zatím bolí a ne málo ** Zvýšená odolnost a dvojice reproduktorů byla nutná evoluce

9.  11.  2016 | Michlovský Jakub | 70