Operátoři v USA se inspirují Evropou. Nechtějí dotovat mobily

Operátoři v USA se inspirují Evropou. Nechtějí dotovat mobily

Zlaté časy, kdy zákazníci amerických operátorů získali spolu s dvouletým úpisem k využívání tarifu špičkový mobilní telefon za dotovanou cenu 200 nebo někdy i 100 dolarů, nejspíš pomalu končí. Ani zámořským operátorům už se nechce poskytovat tak štědré úlevy. První dal svou nevoli najevo americký T-Mobile, který od února úplně zrušil veškeré dotace na mobily. Vzhledem k oblibě jinak poměrně drahých smartphonů od Applu se tato změna nejvíc promítne na prodejích iPhonu. Informuje o tom agentura Reuters.

Podobná neochota panuje nějakou dobu také u evropských operátorů. Většina z nich sice dotace v určité podobě nabízí, ale zpravidla nejsou tak výhodné jako u amerických protějšků. Změnu strategie operátorů ve Spojených státech zapříčinila zejména rostoucí konkurence na trhu. Tu má na svědomí zejména poměrně slušný rozjezd platformy Windows Phone a vysoko nasazená cena iPhonu. Operátoři raději místo iPhonů, za které musí doplácet výrobci nemalé peníze, nabídnou zákazníkovi nové Lumie nebo Windows Phone od HTC.

T-Mobile USA se rozhodl, že mobily už dál dotovat nebude a podobný krok zvažují i další významní američtí operátoři - Verizon a AT&T. Uvedené rozhodnutí může výrazněji zasáhnout především Apple. Podle odhadů analytiků totiž operátoři dotují každý prodaný iPhone sumou 400 dolarů, přičemž v případě konkurenčních smartphonů jde jen o přibližně 250 až 300 dolarů za jeden smartphone. T-Mobile USA bude proto od nynějška prodávat telefony za plnou částku, kterou budou moci zákazníci zaplatit v měsíčních splátkách.

Témata článku: Operátoři, USA, Apple iPhone 4GB

38 komentářů

Nejnovější komentáře

  • jirkaf77 8. 2. 2013 9:10:21
    To je prosim ten raj konsumu a lace, kde "delnik vydelava na iphone dva...
  • Arismendo 8. 2. 2013 1:29:58
    Celkem je to lepší pro nás ,protože asi tak mi tady dotujeme všechno možné...
  • Shiney 7. 2. 2013 16:01:22
    T-Mobile, co mi to jen říká? Kdopak to do USA přináší ty výdobytky? :-D
Určitě si přečtěte

Americká vláda začala hájit daňové kličky Applu v EU

Americká vláda začala hájit daňové kličky Applu v EU

27.  9.  2016 | E15.cz , Tomeš Michal | 114

USA: Uživatelé tráví více než polovinu času online v mobilních aplikacích

USA: Uživatelé tráví více než polovinu času online v mobilních aplikacích

Chytré mobilní telefony a aplikace značně změnily naše chování ve spojení s internetem. Zatímco dříve šlo o sezení u desktopu a prohlížení webových stránek, nyní začíná být převaha v používání aplikací na mobilních zařízeních.

11.  9.  2016 | E15.cz , Schwarzmann Marek | 11


komerční sdělení

Komerční sdělení