Operátoři varují před podvodným voláním

Operátoři varují před podvodným voláním

Tuzemští mobilní operátoři varují před voláním z podezřelého čísla +88213213039. Když na toto číslo zavoláte zpět, čehož se dotyční snaží docílit, přijdete o nemalé peníze, údajně až o stokoruny.

Telefónica 02 zaznamenala v průběhu nedělního odpoledne z uvedeného telefonního čísla několik desítek volání, které byly směřovány zákazníkům společnosti, proto se operátor rozhodl k blokaci tohoto čísla. Pokud tedy zákazníci toto číslo vytočí, nemusí mít tak strach, že přijdou o zbytečně vyhozené peníze.

T-Mobile zaznamenal pouze dva případy, kdy jeho zákazníci měli z tohoto čísla zmeškané hovory a na číslo zavolali zpět. T-Mobile blokaci čísla teprve zvažuje.

Italská internetová firma MVPNetwork na svých internetových stránkách vybízí, aby telefonáty z čísla +88213213039 vůbec nebyly přijímány. Podle MVPN předvolba +882 patřící mobilnímu operátorovi Thuraya z neupřesněné arabské země značí, že hovor je spojován přes satelit a přijde tak adresáta na hodně peněz. MVPN tvrdí, že příjemce telefonátu přes satelit se podílí na placení takového spojení. Podle českých operátorů je ale přijetí telefonátu zprostředkovaného satelitem zdarma, prodražit se může až zpětné volání. Čeští operátoři tak doporučují, aby zákazníci nevolali na neznámá zahraniční čísla.

Diskuze o tomto podivném čísle se objevila prvně na italském internetu a nyní se šíří do dalších evropských zemí. Kromě naší republiky se rozpoutala debata také například v Nizozemsku, Belgii a Rusku. O případu informovala Česká Tisková Kancelář.

Diskuze (20) Další článek: Smlouvy s ďáblem, aneb jak opustit operátora

Témata článku: Ostatní, Nedělní odpoledne, Podvod, Volání

Určitě si přečtěte