Orange SK nabídne služby optické sítě

Slovenský mobilní operátor Orange vybuduje na Slovensku nejhustější síť optických přípojek v Evropě ukončených v bytě zákazníka.

Na Slovensku tak vyroste fixní telekomunikační síť založená na technologii FTTH (Fiber To The Home), což je technologie, která se zakládá na přenosu digitálních dat prostřednictvím světelných impulzů pomocí optického vlákna ukončeného přímo v domácnosti zákazníka. Díky svojí datové kapacitě umožňuje přenášet například televizi v digitální kvalitě, přenos rozhlasového vysílání, videa, hudby na přání, vysokorychlostního internetu s přenosovou rychlostí několik desítek Mbit/s či interaktivních her. Možnosti optiky jsou prakticky neomezené, přes videokonferenci až po zdravotní péči poskytovanou na dálku.

Do konce letošního roku plánuje Orange SK vybudovat optické přípojky v 10 slovenských městech za investici přibližně jednu miliardu slovenských korun.

Orange bude nabízet služby v optické síti pod názvem Orange Homebox, což je koncept triple play, založený na třech typech služeb. Vysokorychlostního internetu o rychlosti připojení až 30 Mbit/s, televizi v digitální kvalitě a také volání prostřednictvím pevné sítě za měsíční poplatek 999 Sk.

A tak se ukazuje, že na Slovensku budou o krok napřed nejen s mobilními datovými přenosy, ale i s těmi pevnými.

Diskuze (14) Další článek: O2 Benefit: sleva až 15% v obchodech Timezone

Témata článku: Orange, Operátoři, Ostatní, Orange, Telekomunikační síť, Sít