Oskar: 3G bude až příští rok

Tiskový mluvčí Oskara nám včera poslal komentář k síti třetí generace, kterou operátor připravuje:

Technologii sítě třetí generace představíme v momentu, kdy budou připraven obsah, produkty a služby, které budou moci zákazníci okamžitě začít používat. Předpokládáme, že technologii představíme nejdříve v průběhu příštího roku. Při hledání optimálního portfolia služeb a produktů úzce spolupracujeme s mateřskou společností a vycházíme z jejich bohatých zkušeností z trhů, kde 3G sítě úspěšně fungují.

Mohu potrvdit, že během včerejšího dne jsme se potkali s pěti potenciálními dodavateli technologie pro naši sít třetí generace. Očekáváme, že konečný dodavatel technologie bude vybrán do konce roku 2005.


Oskar také oznámil, že zavádění sítě třetí generace povede expert z mateřského Vodafonu:

Praha, 19. října 2005 – Tým, který bude v Oskar Vodafonu zavádět technologie mobilní sítě třetí generace včetně vysokorychlostní připojení k internetu a spuštění portálu Vodafone Live!, povede Tadgh Cotter z irské pobočky mateřské společnosti Vodafone.

„Jsme rádi, že zavádění sítě třetí generace a portálu Vodafone Live! povede osobnost s vysokým kreditem a bohatými zkušenostmi,“ říká Mario Mele, viceprezident Oskar Vodafone pro marketing. „Naše vize sítě třetí generace spočívá v propojení technologie se zajímavými a ověřenými službami, které vzbudí okamžitý zájem zákazníků a s tím spojený provoz. Jinými slovy představíme technologii v momentu, kdy budou připraveny obsah, produkty a služby, které budou zákazníci opravdu používat. Těší nás, že je Tadgh součástí této pro nás velmi důležité iniciativy.“

Tadgh Cotter, který v Oskar Vodafonu začíná působit jako ředitel vývoje produktů a služeb od října 2005, má s mobilními datovými službami bohaté zkušenosti:

  • Od června 2004 do současnosti řídil ve Vodafonu Irsko rozjezd mobilních služeb třetí generace, jedné z doposud nejúspěšnějších implementací sítí 3G v Evropě.
  • Od května 2002 do května 2004 jako Country Programme Manager vedl úspěšné spuštění mobilního portálu Vodafone Live! v Irsku.
  • V roce 2003 byl šéfem programu Vodafone Office zaměřeného na mobilní služby pro firemní zákazníky.
  • Od roku 2000 do roku 2002 vedl ve Vodafonu Irsko zavádění technologie GPRS.
  • V 90tých letech pracoval v Irsku a Anglii pro společnost Ericsson.
Diskuze (27) Další článek: T-Mobile Internet 4G: vše, co potřebujete vědět o rychlém internetu

Témata článku: 3G, Rok, Příští rok, Oskar

Určitě si přečtěte