Oskar: Dělejte scény (už oficiálně)

O víkendu jsme upozornili na web www.delejtesceny.cz, který patří Oskarovi. Měl na něm vyhlásit soutěž v hledání námětu na celovečerní film a včera se tak také stalo. Následuje oficiální tisková zpráva.

Tisková zpráva

Oskar dává talentovaným lidem  možnost vyjádřit se. Tentokrát prostřednictvím filmového plátna! Každý, kdo udrží pero v ruce*, může poslat svůj námět na celovečerní film do soutěže „Dělejte scény!“, která začíná dnes a skončí 4. července**.

Námět, který se bude nejvíce líbit odborné porotě složené z předních českých producentů a režisérů, převede na filmový pás některé ze slavných jmen současné české kinematografie.

Ale protože hodnotit, která filmová povídka je nejlepší, bude zapeklitý oříšek, Oskarova filmová porota vybere i šest dalších námětů a ty se stanou předlohou pro krátké filmy.

Jediným omezením pro tvůrce je délka – námět by měl mít maximálně tři strany. 

„Chceme dát příležitost všem lidem, kteří si myslí, že by se mohli prosadit ve světě filmu,“ říká Igor Přerovský, viceprezident pro značku a komunikaci. „Netýká se to přitom pouze lidí, kteří nám pošlou námět, ale také studentů filmových škol, kterým dáme možnost podílet se na přípravě krátkých filmů pod dohledem zkušeného producenta,“ dodává Igor.

Oskar samozřejmě vznik filmů podpoří i finančně. Vítěz celé soutěže dostane honorář 77 777 korun. Autoři dalších námětů dostanou digitální videokamery v hodnotě 20 tisíc korun. „Vedle toho, že jsme přišli s námětem soutěže, se budeme samozřejmě podílet i na nákladech na celovečerní film i na natočení krátkých filmů. Naším cílem je otvírat lidem možnosti, ke kterým by se jinak nedostali,“ vysvětluje Přerovský.

*Dobře, tak jednoduché to zase nebude: Smůlu mají ti, na základě jejichž námětu nebo scénáře byl již zfilmován a uveden do distribuce jako celovečerní film nebo jehož uvedení do distribuce lze očekávat. Pro ně jsou dveře soutěže zavřené. Pochopitelně ostrouhají také zaměstnanci Oskara a firem, které soutěž spolu s ním připravují. A pro jejich rodinné příslušníky to platí rovněž.
Námět by neměl   propagovat závislost na toxických látkách či násilí. Do finále také nepostoupí horor ani sci-fi.

** Ano, na Den nezávislosti, ale nehledejte v tom skrytý náznak, Willa Smithe jsme si pro natáčení nerezervovali.

Diskuze (22) Další článek: SEMania: první obrázky displeje Sony Ericssonu P910

Témata článku: Oskar, Krátký film


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10