Oskar hledá námět na film

Tisková zpráva

Odborná porota složená z členů České filmové a televizní akademie (ČFTA) má v těchto dnech plné ruce práce. Vybírá ze 774 námětů na film ten nejlepší. Podle něj vybraný producent natočí celovečerní film. Na ten věnuje grant osm miliónů korun mobilní operátor Oskar. Jméno autora vítězného námětu bude oznámeno, jakmile se porota shodne na jednom z námětů.

Soutěž o nejlepší filmový námět s názvem DĚLEJTE SCÉNY byla uzavřena téměř před měsícem – 4. července. Měsíc trvalo předběžné hodnocení všech došlých námětů. Autor toho vítězného se stane nejen spoluautorem celovečerního snímku, ale získá také odměnu 77 tisíc korun. Podle dalších několika námětů, které porota ocení, budou natočeny krátké filmy. O ty se postarají produkce z českých filmových škol ve spolupráci s Oskarem.

Soutěž také podala zajímavé svědectví o potenciálních českých scénáristech. Sklony k psaní mají nejspíš především muži: těch bylo 63 procent, zatímco jen 37 procent autorů byly ženy. Podle údajů, které soutěžící zadali na webové stránce www.delejtesceny.cz, se také zdá, že nejkreativnější jsou zákazníci Oskara. Ti totiž tvořili 41 procent autorů. Zákazníků Eurotelu bylo třetina a 26 procent nadějných českých scénáristů má SIM kartu T-Mobilu.

Nakonec se posuzovaly náměty 436 autorů. Zajímavé je, že 76 z nich zkoušelo štěstí se dvěma různými filmovými povídkami, tři náměty poslalo 24 lidí. Ti ovšem ani zdaleka nedosáhli produktivity dvou scénáristů, kteří nejspíš dlouhou dobu psali do šuplíku. DĚLEJTE SCÉNY pro ně muselo být požehnání: jeden poslal osm námětů, druhý dvanáct.

Na www.delejtesceny.cz byly také ke stažení tapety na pracovní plochu PC. Zajímavé je, že s mírným náskokem zvítězila tapeta s motivem z filmu Rebelové Filipa Renče před pozadím z Perníkové věže Milana Štaindlera. Žádný div. Většina pisatelů byli muži a na tapetě z Rebelů byla Zuzana Norisová.

Témata článku: Film, Požehnání, Oskar

Určitě si přečtěte

Svět se zbláznil. Smajlíci už hrají i ve filmu

Svět se zbláznil. Smajlíci už hrají i ve filmu

8.  8.  2017 | Miksa Martin | 6

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Martin Chroust]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Martin Chroust]

¬¬** Martin hodně cestuje a je to vidět i na jeho aplikacích ** Vzhledem k častému střídání telefonů se na seznamu drží jen to nejnutnější ** Výběr obsahuje appky, které má každý Android, ale i pořádné speciality

15.  5.  2017 | Chroust Martin | 27

Google Play slaví 5 let. Co se nejvíc stahovalo?

Google Play slaví 5 let. Co se nejvíc stahovalo?

8.  3.  2017 | Chroust Martin | 6

Steve Jobs nezaujal. Film o zrodu Applu stahují americká kina z nabídky

Steve Jobs nezaujal. Film o zrodu Applu stahují americká kina z nabídky

Na rozdíl od produktů Applu zatím nový film o jeho zakladateli připomíná komerční propadák. Dva tisíce amerických kin přestaly kvůli nezájmu publika snímek s prostým názvem Steve Jobs pouštět. Za dva týdny plošného promítání v USA film vydělal tolik, kolik měl podle tvůrců vydělat už za úvodní víkend.

12.  11.  2015 | Vajner Radek | 95

Vdova po Jobsovi: „Zastavte ten film!“

Vdova po Jobsovi: „Zastavte ten film!“

5.  10.  2015 | Čížek Jakub | 126