Oskar omezil přístup na své wapové stránky

Na některé sekce wapových stránek Oskara (wap.oskarmobil.cz) se nyní z telefonů Paegasu a Eurotelu nepodíváte. Místo požadovaných informací se setkáte jen s hláškou, že „Aplikace je přístupná pouze přes bránu Oskar." To znamená, že na dané stránky se dostanete pouze tehdy, když vytáčíte datové telefonní číslo Oskara, nebo když se připojujete přes jeho GPRS.

Ostatní operátoři tento postup volí jen u wapových služeb, které jsou buď personalizované (například ClickProfil) nebo nějak unikátní (Milionář Eurotelu). Oskar však brání přístupu například i na stránky se zpravodajstvím, televizními programy nebo programy kin, které lze najít všude.

Oskar může

Oskar má samozřejmě právo zpřístupnit obsah wapového portálu jen svým uživatelům. Tento článek proto berte spíš jen jako postesknutí, že se pravděpodobně nejlepší český wapový portál uzavřel takřka devadesáti procentům českých uživatelů mobilů.

(V textu, kde Oskar sděluje, že k informacím se dostanete pouze přes jeho wapovou bránu, je také možnost zaslání správného nastavení WAPu textovkou. Když to uděláte, na Oskarovy stránky se sice dostanete, budete za to však platit stejně jako za hovor do Oskara z vaší sítě. A to je většinou několikanásobek ceny za běžný WAP.)

Diskuze (67) Další článek: Paegas zdraží od dubna sady Twist

Témata článku: Přístup, WAP, Oskar

Určitě si přečtěte