Oskar v černých číslech

  • Hospodářský výsledek před zdaněním, úroky a odpisy Oskar poprvé vykazuje v černých číslech
  • Tržby z prodeje služeb se v prvním pololetí zdvojnásobily na 42,7 miliónu USD

Dva roky po svém vstupu na český trh dokázal Oskar naplnit cíl, o jehož uskutečnění mnozí pochybovali – dovedl své hospodaření k plusu. Ukazatel EBITDA, tedy zisk před zdaněním, úroky a odpisy, dosáhl v prvním čtvrtletí hodnoty 1,0 miliónu dolarů (v aktuální přepočtu přibližně 36 milinů korun). Jedná se o vůbec první pozitivní hospodářský výsledek v historii společnosti.

Za tento úspěch vděčí Oskar rychlému růstu počtu uživatelů, své snaze o provozní dokonalost a úsporám z rozsahu.

Počet zákazníků vzrostl od ledna od března letošního roku o 128,7 tisíce na 987 100, což znamená meziroční skok o 145 procent. Tržby z prodeje služeb se vzhledem ke stejnému období loňského roku zdvojnásobily z 20,5 milionu na 42,7 milionu USD.

„Dosažením pozitivního ukazatele EBITDA a získáním milionu zákazníků Oskar dokazuje, že je provozně úspěšnou firmou se stabilizovanou pozicí na trhu,“ uvedla Muriel Anton, viceprezidentka pro finance a provozní podporu. „Oskar se vždy snaží aktivně přetvářez zavedené postupy a hledá inovativní cesty k získání přízně zákazníků. Oskar potvrdil, že lze být profitabilní i při poctivých cenách,“ dodává Muriel Anton.

Oskar v prvním čtvrtletí letošního roku opět zvýšil svůj tržní podíl na více než 13 procent. Na počátku druhého čtvrtletí, přesně 16. dubna 2002, pak Oskar aktivoval i SIM kartu s jubilejním číslem 1.000.000.

Diskuze (33) Další článek: Chcete Treo levněji?

Témata článku: Oskar, Hospodářský výsledek

Určitě si přečtěte