Oskar versus Paegas: včera šlo do tuhého!

Včera večer se opět na pražské Slávii rozburácely bubny a trumpety. Proti sobě již podruhé nastoupily hokejové týmy Oskara a Paegasu alias T-mobilu. Přesně ve 21:00 se rozezněla píšťalka rozhodčího a derby mohlo začít...

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu...

Celé utkání zahájili hráči Paegasu poněkud symbolickým gestem – dáváním dárků svým protihráčům. Paegas tak nezůstal Oskarovi nic dlužen a vrátil Oskarovi dluh z minulého utkání, kdy každý hráč v jeho dresu obdarován slušivou taštičkou s červeným usměvavým obličejem. Na „provokace“ to tedy bylo 1:1.

Teď už ale k hokeji. Včerejší hokej měl poněkud upravená pravidla, a tak se hrálo na dva poločasy (místo tří třetin), z nichž každý trval neuvěřitelných 45 minut (přibližně; i s přerušováním hry). Začátek prvního poločasu byl trochu nezajímavý až poněkud monotónní, o to více však oko diváka zaujal poločas druhý. Oba dva týmy se zpočátku jen tak lehce „oťukávaly“ a bylo znát, že Paegas na své hráčské strategii ledasco změnil. Oskar, který měl podle našich zdrojů, ještě večer před zápasem tajnou poradu, s tím však počítal. Oba dva týmy tak hrály především defensivní hru a převážná část zápasu se odehrávala ve středním pásmu. Žádné fauly, žádné konflikty ani tvrdé nárazy na mantinel. Každý jakoby zkoumal, co si vůči tomu druhému může dovolit. Pravá „pastva pro oči“ teprve měla přijít, a tak ti, kteří opustili hlediště již začátkem zápasu, o mnohé přišli.

Pravá hokejová exhibice se začala odehrávat až ke konci prvního poločasu. Zatímco hlediště již bylo v plném varu a nad hlavami přihlížejících zaměstnanců obou operátorů létala střídavě Oskarova loga a Paegasí slogany, tak hráči začínali být poněkud nervózní. Celých 45 minut totiž nepadl žádný gól a situace na hřišti se přiostřovala každým okamžikem. Blížil se konec 45. minuty, do útoku šel kordon Oskarových útočníků stíhaný obránci v bílém. Situace se stávala čím dál tím méně přehledná a brankář v modrobílém dresu ztrácel přehled o situaci na ledě, neboť mu ve výhledu stínili hráči před brankou. Stalo se to, co se jednou stát muselo. Padl první gól zápasu – Oskar - Paegas 1:0.

První gól byl pro hráče Paegasu očividným zklamáním, ale jejich fanoušci, kterých tentokrát bylo výrazně více než minule, svůj tým začali hlasitě povzbuzovat, což dodalo hráčům Paegasu novou chuť do hry. Bohužel se ale po chvíli projevila panující nervozita, která po třech minutách hry vyústila v další pokoření modrobílé svatyně. Ve 48. minutě zápasu tak Oskar vedl 2:0. Hráči Paegasu si vyžádali time-out. Dva góly v tak krátkém časovém rozmezí si žádali své potrestání. Po time-outu byl tým Paegasu opět v plné síle a připravený na odvetnou akci. Neuběhly ani dvě minuty, když mezi červenočernými hráči proklouzla trojice hráčů Paegasu. I když se Oskarovi obránci rychle vraceli do své obranné třetiny, tak nestačili již pokrýt všechny protihráče, a tak se stalo, že zhruba z poloviny jejich obranné třetiny vzešel výstřel, který byl pro brankáře Oskara, přezdívaného kolegy Hašek, osudný. Rána mu prošla těsně nad lapačkou a uhodila do tyčky jeho branky. Paegas stáhl Oskarův náskok na 1:2.

Tento gól byl ale samozřejmě impulsem pro Oskarovy fanoušky, kterých v hledišti bylo dvakrát více než fanoušků konkurence – že by v Oskarovi panovala větší kolegialita? Koneckonců v hledišti jste mohli potkat i Reginu Miller, personální ředitelku Českého Mobilu, která se podobných akcí téměř pravidelně účastní, a také Maria Mele, ředitele rozvoje nových služeb, který přišel za stavu 2:1 v hokejovém dresu Oskara a ihned se usadil na Oskarově střídačce jakožto poradce rozhodčího. Paegas má tedy alespoň ve fandění, co zlepšovat. Na druhou stranu je ale nutné uznat, že fanoušci Paegasu se od minule výrazně polepšili a že je bylo mnohdy slyšet i více než fanoušky Oskara, což celému zápasu dodávalo tu správnou hokejovou atmosféru.

Vraťme se teď ale zpátky na hřiště, kde propukl skutečný boj. Tým Paegasu byl svým prvním úspěchem na ledu očividně potěšen, a tak se snažil zahájit tvrdou ofensivní hru. Oskar ale věděl, že inkasovat další gól si nemůže, minimálně z psychologických důvodů, dovolit, a tak se tvrdě bránil. Po pár minutách hry pak tato napjatá atmosféra vyústila v první větší fyzický konflikt zápasu. Rozhodčí si ale zachoval chladnou hlavu a poslal oba iniciátory celé bitky na dvě minuty na lavičku za hrubost. Hrálo se tedy čtyři na čtyři. Během tohoto oboustranného oslabení však dosáhlo zklamání v řadách Paegasu svého vrcholu – Oskarovi se podařil jeho známý break, kterým překvapil svého soupeře již v minulém zápasu, a tak již potřetí vsítil puk do jeho branky. Stav skóre se tedy zvýšil na 3:1 pro Oskara.

Tým Paegasu se však po krátké chvíli znovu vzchopil a za podpory svých fanoušků vzápětí předvedl jeden z jeho četných elegantních útoků – bohužel Oskarův brankář Karel neobdržel přezdívku Hašek jen tak pro nic za nic, a tak se mu podařilo chytit neuvěřitelné. Nejlepší brankářský zásah zápasu však, alespoň podle mého názoru, předvedl brankář konkurence. Oskarovi se totiž při jednom z útoků Paegasu podařilo dostat do dalšího breaku, kdy dokonce situaci přečíslil tak, že jeden z jeho útočníků se dostal do samostatného nájezdu. Brankář Paegasu se však nenechal vyvést z míry a v poklidu vyčkával ve své brance. Když pak Oskarův útočník vystřelil prudkou ránu směrem do pravého horního rohu jeho branky, tak brankář s přehledem a ledovým klidem zasáhl.

Čas postupně plynul a situace na hřišti se střídavě měnila z vypjaté na poklidnou a naopak. Po 75 minutách hry si únava již vyžádala své a hráči byli rádi, že stáli na bruslích. Posledních patnáct minut zápasu jim však na klidu a pohodě nepřidalo. Hráči obou týmu jako by sebrali všechny své poslední síly a pustili se do nelítostné bitvy o vítězství. Nezřídka se tak hrálo i v leže či při pádu. Bohužel mezi hráči došlo i k několika chtěným i nechtěným kolizím, a tak si několik hráčů na památku odneslo pěkných pár modřin, a to na obou stranách hřiště. Když konečně odezněla devadesátá, a také poslední, minuta zápasu, tak se oba týmy radovaly. Oskarův tým z vítězství, a tým Paegasu z toho, že vše již skončilo a také z toho, že se přeci jen nevzdali bez boje a že zvítězili alespoň v počtu střel na soupeřovu branku. Celé utkání tedy skončilo výsledkem 3:1 pro Oskara.

Diskuze (35) Další článek: Nahrajte si novou hru do Siemensu S45

Témata článku: , Paegas, Hlediště, Oskar