Oskarova nová služba: plaťte za služby textovkou

Oskarova nová služba: plaťte za služby textovkou

Ve spolupráci se svými partnery spouští Oskar novou službu M-Platba – zprostředkovaný prodej. Jejím prostřednictvím je možné realizovat platby za netelekomunikační služby přes mobilní telefon na principu Premium SMS. Jde v zásadě o služby, které zákazník přímo nevyužívá na svém mobilu, ale například na internetu a mobilem pouze provede platbu.

Jako příklad lze uvést prodej přístupu pomocí Premium SMS na uzamčené články ekonomického zpravodajského serveru Hospodářských novin www.iHned.cz, které jsou součástí placených on-line archívů. Návštěvníci tohoto serveru si pak mohou rychle přečíst jakýkoliv článek z archivu Hospodářských novin, Obchodního věstníku, týdeníku Ekonom či jiných odborných titulů vydavatelství Economia. Zákazník odesláním SMS ve tvaru IHNED_kód článku na číslo 9041110 získá odpovědní SMS s heslem, které použije jako klíče pro vstup na uzamčené stránky. Cena jednoho vyžádaného hesla je 10 Kč včetně DPH. Službu provozuje a Oskarovým zákazníkům zpřístupnila společnost Advanced Telecom Services Praha s.r.o.

Dalším příkladem je tahák současné doby – akce s názvem „Navýšení kapacity osobní e-mailové schránky na 1 GB“, která probíhá v současnosti na www.seznam.cz. Zákazník, který má zájem o navýšení kapacity své schránky až na 1 GB MB, si klikne na možnost tohoto navýšení ve své schránce na internetu. Dostane vygenerovaný unikátní kód, který zašle prostřednictvím Premium SMS ve tvaru Email_vygenerovaný kód na číslo 9040903. Tímto potvrzením mu systém automaticky navýší schránku na výše zmiňovanou kapacitu. Služba je uživatelsky velmi pohodlná, zákazník za ni zaplatí 3 Kč vč. DPH. Tuto aplikaci zprovoznila pro zákazníky Oskara společnost ComGate a.s.

„Služba M-Platba - zprostředkovaný prodej má velký potenciál do budoucna. Lze očekávat, že aplikace na tomto principu budou mít mnohem širší využití v oblasti prodeje služeb a produktů,“ říká Petr Šindler, tiskový mluvčí Oskara.

Služba M-Platba doposud umožňovala platbu za Oskarovy služby (dobít Oskartu, zaplatit fakturu, provést platbu předem za Oskarovy služby, navýšit Volací jistinu) pomocí mobilního telefonu, karty SIM Plus a prostřednictvím bankovního účtu nebo platební karty.

Témata článku: Služba

7 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Rada.K 8. 2. 2005 19:36:50
  Je to tedy blbě napsané, vypadá to, že pro navýšení kapacity schránky na...
 • Dabel 8. 2. 2005 19:08:56
  Co to je? Resp. kolik to je? Stručně: Hooooodně.

  Jinak je to 1024...
 • MiŠ 8. 2. 2005 9:05:17
  taky me to zarazilo.. asi to bude vic, nez si dovedeme predstavit
Určitě si přečtěte

ReLive vytvoří úžasnou animaci vaší vyjížďky. Pro video nemusíte hnout ani prstem

ReLive vytvoří úžasnou animaci vaší vyjížďky. Pro video nemusíte hnout ani prstem

** Průlet satelitní mapou, cedule, fotky, základní statistiky ** Službu ReLive stačí spárovat se Stravou či Garminem ** Pak dostanete mail, že je video z vaší jízdy hotové

25.  5.  2017 | Kůžel Filip | 13


komerční sdělení

Komerční sdělení