Oskarova nová služba: plaťte za služby textovkou

Ve spolupráci se svými partnery spouští Oskar novou službu M-Platba – zprostředkovaný prodej. Jejím prostřednictvím je možné realizovat platby za netelekomunikační služby přes mobilní telefon na principu Premium SMS. Jde v zásadě o služby, které zákazník přímo nevyužívá na svém mobilu, ale například na internetu a mobilem pouze provede platbu.

Jako příklad lze uvést prodej přístupu pomocí Premium SMS na uzamčené články ekonomického zpravodajského serveru Hospodářských novin www.iHned.cz, které jsou součástí placených on-line archívů. Návštěvníci tohoto serveru si pak mohou rychle přečíst jakýkoliv článek z archivu Hospodářských novin, Obchodního věstníku, týdeníku Ekonom či jiných odborných titulů vydavatelství Economia. Zákazník odesláním SMS ve tvaru IHNED_kód článku na číslo 9041110 získá odpovědní SMS s heslem, které použije jako klíče pro vstup na uzamčené stránky. Cena jednoho vyžádaného hesla je 10 Kč včetně DPH. Službu provozuje a Oskarovým zákazníkům zpřístupnila společnost Advanced Telecom Services Praha s.r.o.

Dalším příkladem je tahák současné doby – akce s názvem „Navýšení kapacity osobní e-mailové schránky na 1 GB“, která probíhá v současnosti na www.seznam.cz. Zákazník, který má zájem o navýšení kapacity své schránky až na 1 GB MB, si klikne na možnost tohoto navýšení ve své schránce na internetu. Dostane vygenerovaný unikátní kód, který zašle prostřednictvím Premium SMS ve tvaru Email_vygenerovaný kód na číslo 9040903. Tímto potvrzením mu systém automaticky navýší schránku na výše zmiňovanou kapacitu. Služba je uživatelsky velmi pohodlná, zákazník za ni zaplatí 3 Kč vč. DPH. Tuto aplikaci zprovoznila pro zákazníky Oskara společnost ComGate a.s.

„Služba M-Platba - zprostředkovaný prodej má velký potenciál do budoucna. Lze očekávat, že aplikace na tomto principu budou mít mnohem širší využití v oblasti prodeje služeb a produktů,“ říká Petr Šindler, tiskový mluvčí Oskara.

Služba M-Platba doposud umožňovala platbu za Oskarovy služby (dobít Oskartu, zaplatit fakturu, provést platbu předem za Oskarovy služby, navýšit Volací jistinu) pomocí mobilního telefonu, karty SIM Plus a prostřednictvím bankovního účtu nebo platební karty.

Témata článku: Služba, Oskar, Text, Nová služba

Určitě si přečtěte

Tak nám zabili mobilní Windows

Tak nám zabili mobilní Windows

** Mobilní Windows a lumie umíraly už několik let ** Teď to přiznal i samotný Microsoft ** Už s nimi nepočítá, průšvih to ale není

15.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 98

Wi-Fi ve vlaku: Odpovídají už služby 21. století, nebo jsme stále v devadesátkách?

Wi-Fi ve vlaku: Odpovídají už služby 21. století, nebo jsme stále v devadesátkách?

** Chcete ve vlaku Wi-Fi? ** Na dálkových spojích by to měla být samozřejmost * Ale mnohdy stále není

30.  9.  2017 | Čížek Jakub, Kluska Vladislav | 15