Oživeno: T-Mobile částečně podlehl, nabídne dvacet až sto SMS z internetu zdarma

T-Mobile částečně podlehl nátlaku nespokojených uživatelů a zmírnil podmínky užívání internetové SMS brány.

SMS brána bude i nadále dostupná pouze na portálu t-zones a bez zaregistrování se do ní uživatelé nedostanou. Nebude tedy využitelná klienty jiných operátorů jako doposud. Novinkou ale je, že zaregistrovaní uživatelé dostanou měsíčně dvacet volných textových zpráv, za jejich odeslání nebudou platit.

Oživeno: Kompletní tisková zpráva T-Mobilu:

Praha, 20. ledna 2003 – „Balíček“ volných SMS zpráv odeslaných v rámci sítě T-Mobile získají zákazníci T-Mobile při odesílání krátkých textových zpráv z portálu t-zones. Nabídku SMS zpráv zdarma mohou všichni paušální a twistoví zákazníci, registrovaní na portálu t-zones, využívat od 4. února tohoto roku.

„Naším prvním krokem bylo uzavření SMS brány pro ty subjekty, které ji zneužívaly ke komerčním účelům a měsíčně rozesílaly miliony SMS zpráv, aniž by se podílely na krytí provozních nákladů. Dnešní nabídkou bychom chtěli zvýhodnit všechny naše zákazníky, kteří si zvykli odesílat SMS zprávy prostřednictvím internetu. Pokud jsou registrovaní nebo se teprve zaregistrují na portálu t-zones, získají balíček volných SMS odeslaných v rámci naší sítě,“ říká Roland Mahler, generální ředitel společnosti RadioMobil.

Při odesílání textových zpráv z portálu t-zones získají uživatelé služby MobileBox měsíčně v balíčku 100 volných SMS zpráv v rámci sítě T-Mobile, při využívání služby MobileBox Easy či MobilePager 20 těchto volných SMS zpráv. Počet dvaceti zpráv přitom představuje pro většinu twistových zákazníků průměrný měsíční objem odeslaných textových zpráv.

SMS zprávy zaslané nad rámec volných SMS a do ostatních sítí budou zpoplatněny sazbou za odeslání SMS dle tarifu zákazníka. Stejnou sazbou bude účtováno také přeposílání všech e-mailových zpráv z MobileBoxu, MobileBoxu Easy a MobilePageru formou SMS na mobilní telefon. Tyto služby budou přitom nabízet rozšířené možnosti filtrování pro přeposílání e-mailových zpráv, a zákazník si tak může sám nastavit, které typy zpráv si bude chtít nechat přeposílat. Upozornění o doručení nové e-mailové zprávy – notifikace na mobilní telefon – bude i nadále zdarma.

Diskuze (327) Další článek: LGIC TP3000 stojí za úvahu

Témata článku: SMS, Zdarma, Nespokojený uživatel, Sto, Mobil, Internet

Určitě si přečtěte