Palivové články v telefonech už příští rok!

Ředitel společnosti MTI Micro Fuel Cells pan Peng K. Lim potvrdil, že v roce 2009 se na trhu setkáme s prvními telefony, které budou mít místo klasických alkalických baterií palivové články. Nové zásobárny budou mít při stejných rozměrech dvojnásobnou kapacitu dnešní Li-Ion klasiky. Tyto příznivé ekonomické parametry vyplývají už z faktu, že z jednoho litru metanolu je možné získat až 5 kilowathodin energie. Již nebudeme muset čekat několik hodin na celkové nabití telefonu, stačí jen doplnit metanol, což je otázkou několika sekund.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pan Peng Lim, CEO společnosti MTI Micro Fuel Cells, prezentoval funkční prototypy palivových člángů Mobion na batterygripu pro digitální zrcadlovku a blíže neurčeném komunikátoru

Při chemické reakci metanolu uvnitř článku se uvolňuje oxid uhličitý, kterého je ve srovnání s vypouštěnými zplodinami z elektráren téměř zanedbatelné množství. Na únorovém veletrhu v Barceloně jsme viděli telefon s palivovým článkem v činnosti na stánku firmy Toshiba. Do velkovýroby se první methanolem poháněné články dostanou již příští rok. Zásadně větší kapacita baterií dodá nový význam některým už dnes implementovaným energeticky náročným funkcím a dovolí výrobcům nabídnout nové (např. DVB-T). Mobilní revoluce je na spadnutí, připravte se.

Zdroje: MTI Micro

Diskuze (17) Další článek: Český Vodafone iPhone neplánuje

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Telefon, Příští rok, Rok, Kapacita baterií, Stejný rozměr

Určitě si přečtěte