Palivové články v telefonech už příští rok!

Ředitel společnosti MTI Micro Fuel Cells pan Peng K. Lim potvrdil, že v roce 2009 se na trhu setkáme s prvními telefony, které budou mít místo klasických alkalických baterií palivové články. Nové zásobárny budou mít při stejných rozměrech dvojnásobnou kapacitu dnešní Li-Ion klasiky. Tyto příznivé ekonomické parametry vyplývají už z faktu, že z jednoho litru metanolu je možné získat až 5 kilowathodin energie. Již nebudeme muset čekat několik hodin na celkové nabití telefonu, stačí jen doplnit metanol, což je otázkou několika sekund.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pan Peng Lim, CEO společnosti MTI Micro Fuel Cells, prezentoval funkční prototypy palivových člángů Mobion na batterygripu pro digitální zrcadlovku a blíže neurčeném komunikátoru

Při chemické reakci metanolu uvnitř článku se uvolňuje oxid uhličitý, kterého je ve srovnání s vypouštěnými zplodinami z elektráren téměř zanedbatelné množství. Na únorovém veletrhu v Barceloně jsme viděli telefon s palivovým článkem v činnosti na stánku firmy Toshiba. Do velkovýroby se první methanolem poháněné články dostanou již příští rok. Zásadně větší kapacita baterií dodá nový význam některým už dnes implementovaným energeticky náročným funkcím a dovolí výrobcům nabídnout nové (např. DVB-T). Mobilní revoluce je na spadnutí, připravte se.

Zdroje: MTI Micro

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Stejný rozměr, Telefon, Rok, Příští rok

Určitě si přečtěte

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 8

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

** Nejprve to vypadalo jako vážný, ale jen izolovaný problém ** Pak se to nafouklo do obřích rozměrů ** CCLeaner má problém a Avast ostudu

24.  9.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 27

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

28.  8.  2017 | Kůžel Filip | 15