Palm: Freeware, který zaujal (16)

Software V dnešní části seriálu o tom nejzajímavějším z freewarové sekce se seznámíme s další čtveřicí praktických programů. Jako první to bude titul DeluxeWare Weather; velmi zajímavý program pro stahování předpovědí počasí. Druhým pánem na holení bude encyklopedie / sběratelův zápisník EuroCoins. Třetím kouskem je utilitka TreosKey, která promění zesilovač hlasitosti v ovladač směru. A náš přehled dnes uzavře čtvrtý program jménem Pwds sloužící k usnadnění evidence desítek hesel, které jsme nuceni si dnes pamatovat.

DeluxeWare Weather

Program pro sledování stavu počasí od firmy DeluxeWare sice není žádný drobeček (cca 0,75 MB + Palm OS 5+), ovšem to mu jistě nejeden z nás po jeho vyzkoušení rád odpustí. Dokáže totiž náš palm proměnit v mobilní meteorologickou stanici, která každou čtvrthodinku aktualizuje teploty pro zvolené oblasti na celém světě. Program se pyšní především naprosto nádhernou grafikou, která doprovází prakticky všechna menu. Kromě grafické ikony počasí jsme informováni o mnoha dalších náležitostech: nejvyšší a nejnižší denní teplotě (Celsius nebo Fahrenheit), směru větru, vlhkosti, rosném bodě, viditelnosti, lokálním čase pro každé místo, intenzitě UV záření, skutečné pocitové teplotě a dalších věcech. Předpověď lze zapnout v režimu jednodenním či týdenním. Aplikace podporuje displeje o rozlišení 320 x 320 i 320 x 480 bodů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Stáhnout


 
EuroCoins

Příchodu nové měny pro členy Evropské unie se máme dočkat cca v horizontu několika mála let. Pokud vás zajímá numismatika, patrně to víte, ale jsou-li jsou pro vás peníze prostě peníze, tak vám to řekneme tady a teď. Euro mince má každá členská země "svoje", takže jsou na nich v každé zemi jiné motivy. To znamená, že jsou ideálním a poměrně levným sběratelským artiklem. Program se dá použít ke dvěma věcem - jednak jako encyklopedie prakticky všech euromincí a v řadě druhé jako poznámkový blok, které kusy již máte ve sbírce (viz "fajfkovací" okénko vpravo dole). Aplikace má sice velikost 0,74 MB, ovšem tento balík v sobě ukrývá verzi barevnou (623 kB) a černobílou (387 kB).

Klepněte pro větší obrázek

Stáhnout


 
TreoSkey

Kdo z příznivců platformy Palm OS někdy vlastnil PDA řady Sony Clié blahé paměti a poté přešel na některý z Tungstenů či Zire, jistě si nejednou se slzou v oku vzpomene na jog-dial; geniální ovládací kolečko. To bylo standardní výbavou všech Sony Clié a umožňovalo velmi ergonomický scrolling po stránkách všeho druhu + stisknutím provést potvrzovací akci. Pokud jste majitelem některého z komunikátorů řady Treo, můžete si staré časy připomenout s programem TreoSkey, který promění ovládací prvek Treo Side Key na Scroll / Select. TreoSkey má velikost 6 kB a spokojí se s libovolným OS.

Klepněte pro větší obrázek 

Stáhnout


 
Pwds

Jeden z fenoménů posledních let je zahlcení člověka hromadou hesel, identifikačních kódů a potvrzovacích loginů, kam si jen pohne - eShopy, pracovní sítě, konference na webu, banky, PINy, mobil, e-mailové účty, ... Hesel je čím dále tím více a když už tak přijde na věc, proč vlastně nenechat náš palm, ať si pamatuje ty řady náhodných znaků za nás, abychom mohli hlavu věnovat něčemu zajímavějšímu. Do programu lze uložit jakékoliv heslo a posléze záznamy procházet, měnit či mazat. Titul Pwds má velikost 68 kB a stačí mu již Palm OS 3.5.

Klepněte pro větší obrázek 

Stáhnout

Klepněte pro větší obrázek

Váš názor Další článek: Sygic Drive: TomTom z Bratislavy

Témata článku: Palm, Operátoři, Software pro mobily, Software pro PC, Členská země, Free

Určitě si přečtěte