Palm OS byl chvíli na konci své cesty (oživeno)

Společnost PalmSource, která vyvíjí a poskytuje licence k operačnímu systému Palm OS, před časem koupila japonská firma Access. Už při oznámení této akvizice se zdálo, že jejím důvodem není jen tento operační systém, ale také nová orientace PalmSource na Linux. Tento týden to potvrdil i tiskový mluvčí nového japonského majitele a doslova dodal: „je logické, že operační systém Palm skončí.“

Access se soustředí na vývoj operačního systému postaveného na linuxovém jádru a sloučí se kvůli tomu s další japonskou firmou Oki Electric Industry. Známe ji zejména jako výrobce tiskáren, její vliv ale sahá i do oblasti telekomunikací. Výsledkem bude společnost Oki Access Technologies.

Operační systém Palm OS se ale z kapesních počítačů zase tak rychle neztratí. Společnost Palm, která je vyvíjí, může tento systém používat a vyvíjet až do roku 2009. Palm však také před několika týdny oznámil spolupráci s Microsoftem a představil komunikátor Treo 700w s operačním systémem Windows Mobile.

Zdroj: Computer Business (via Phonescoop)

Oživeno: Článek, který citoval tiskového mluvčího společnosti Access, byl ze serveru Computer Business odpublikován. Informace možná nebyly přesné.

Oživeno podruhé: Tiskový mluvčí společnosti Access serveru Brighthand potvrdil, že informace v článku Computer Business nebyly správné. Japonská společnost neplánuje ukončit podporu Palm OS a operační systém postavený na Linuxu, který vyvíjí, bude využívat starší aplikace, grafické prostředí a vývojářskou komunitu.

Diskuze (27) Další článek: Nokia N70 vrže, až to hezké není

Témata článku: Palm, Palm OS

Určitě si přečtěte