Palm OS: freeware, který zaujal (17)

V dnešní části seriálu o tom nejzajímavějším z freewarové sekce se seznámíme s další čtveřicí praktických programů. Nejdříve si představíme šikovný úkolovník TimeOMat zobrazující zbývající čas k dané události. Druhým kouskem do sbírky bude Folder slibující pohodlnou instalaci PDB databází kamkoliv na kartu. Třetí je praktická utilitka Disable Buttons šetřící naše nervy i baterii deaktivací tlačítek ve vypnutém stavu. A přehled dnes ukončíme čtvrtým titulem jméněm TCB - To Count Bean; příručním počitadlem nejrůznějších důležitých dat (hubnutí, spoření, sportovní výkony, ...).

TimeOMat

Prakticky všechny dnes dostupné úkolovníky i správci projektů počítají čas jen jediným způsobem - dopředu. Ovšem jsou mezi námi i lidé, které nebaví při pohledu do agendy neustále přepočítávat, kolik hodin, dní či sekund zbývá do zadané události. Co v takovém případ dělat? Nainstalovat si prográmek TimeOMat, který nám ve známém rozhraní Palm OS systému neustále ukazuje, kolik nám ještě zbývá času do ukončení nějaké události! Ať již máme vypůjčenou knížku z knihovny, chceme si naplánovat koupi oleje či "akorát" stihnout nějaký projekt, to vše nám TimOMat ochotně povede v evidenci. Navzdory své délce 13 kB obsahuje aplikace i grafické ikonky. Program vyžaduje ke spuštění nejméně Palm OS 3.5+ a libovolný hardware.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení:
Stáhnout


 
Folder

Pokud jste se již pokoušeli o instalaci Palm OS programů na paměťovou kartu, jistě jste si již všimli faktu, že operační systém nám databázové soubory PDB zatvrzele instaluje do jediného defaultního adresáře /PALM/Launcher/. Je ale řada programů (kupříkladu populární MetrO), které potřebují mít své datové soubory v předem určené složce. Soubory lze samozřejmě přenést ručně přes čtečku či později správcem souborů. Můžeme to ale také pohodlně vyřešit tak, že si nainstalujeme program Folder. Ten nám po aktivaci a naplnění daty zajistí, že se naše datové soubory nainstalují skutečně tam, kam chceme (respektive kam požaduje námi instalovaný program). Folder má velikost 124 kB a vyžaduje k běhu Palm OS 4.0+.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení:
Stáhnout


 
Disable Buttons

Zatímco někteří uživatelé svoje palmy nosí jako v bavlnce v protiprašném nárazuodolném pouzdře se stálou vlhkostí a kupují každý třetí čtvrtek v měsíci novou fólii na displej, jsou i uživatelé přesně opační, kteří takové věci prostě neřeší. Zkrátka hodí PDA do kufříku, bundy, kapsy kalhot či batohu a vyrazí, kam potřebují. Tento způsob přenášení PDA je sice pohodlný a rychlý, na druhou stranu ale podobně používaný handheld často skončí s vybitými bateriemi v tu nejméně vhodnou chvíli kvůli nešťastnému samovolnému zapínání v kapse. Pokud se to stalo vám či kolegovi, rozhodně si nainstalujte utilitku Disable Buttons, která ve vypnutém stavu deaktivuje všechny klávesy (samozřejmě kromě On/Off). Disable Buttons vyžaduje Palm OS 3.5+ a má délku cca 5 kB.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení:
Stáhnout


 
TCB - To Count Beans

Program TCB - To Count Beans je snadno použitelná utilita, jež umožní vedení evidence jakýchkoliv "počítacích" dat. Ať již chcete počítat kila dolů při hubnutí, své sportovní výkony nebo nějaké sbírkové položky, ve všech případech je TCB perfektním společníkem. Ovládání spočívá především v tapání na velké ikony [+] a [-] upravujících konečný stav. Lze si nastavit také cílovou metu a sledovat v přehledu, zda jste jí již dosáhli. Program má velikost 12 kB, vyžaduje minimálně Palm OS 3.5+ a vystačí si s libovolným hardwarem.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení:
Stáhnout

Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (2) Další článek: Sony Ericsson W890i: nástroj žesťový (test)

Témata článku: Palm, Software pro mobily, Software pro PC, Palm OS, Spoření, Free


Určitě si přečtěte

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) už nedodává pouze data, má dvě aplikace pro Android Těšit se můžete na jednoduché uživatelské rozhraní a dostatek informací Chybí naopak jakékoliv možnosti nastavení a postrádáme také widgety

Filip Kůžel, Jozef Cmar | 9

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

** Do telefonu si instaluji vždy zhruba padesátku aplikací ** Nejčastěji jsou zastoupeny aplikace pro sport a zpravodajství ** Najdou se však i některé nešvary (hry), kterými si občas krátím čas

Milan Měchura | 13