Palm OS: Freeware, který zaujal (23)

Také v dnešní části seriálu o tom nejzajímavějším z freewarové sekce se seznámíme se čtveřicí praktických programů. Dnes můžete svoje palmy obohatit o titul Priorities; šikovný organizátor priorit. Matematikům nepochybně přijde vhod aplikace VisualCalc; pokročilý kalkulátor s vizualizací, rovnicemi, maticemi i komplexními čísly. Jako třetí se dnes představí UML Pad; modelovací nástroj pro objektově orientované jazyky. A na závěr a oddech tu máme pohledné a decentní ručičkové hodinky.

Priorities

Jednoduchý organizátor priorit přijde vhod všem, kdo mají velké množství životních zájmů, úkolů a když přijde na věc, tak i pracovních záležitostí. Součástí programu je přímo i připomínač, který se vnutí a vyžádá si naše potvrzení. Upozornění je zde také zvukové. Vše se může vypisovat po tradičním "fajfkovacím" způsobu. Komu nevyhovuje standardní úkolovník, můžete zkusit tuto alternativu, jen pozor, ať řazením priority kvanta úkolů neztratíte více času, nežli ušetříte... Priorites zabere 95 kB v zbaleném tvaru a spokojí se již s Palm OS 3.5 přístroji.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
VisualCalc

Vynikající pokročilá vědecká kalkulačka obsahující množství matematických funkcí. Kromě těch základních a začátečnických v rozsahu střední školy zde najdeme také operace s komplexními čísly, manipulace s poli a maticemi, podporu podmínkových výpočtů i cyklů a výpočty soustav rovnic. Program zvládne neomezený počet proměnných, grafy funkcí a obsahuje skutečně velkou sadu dalšího vybavení (přerušení dlouhé funkce, komentáře, různé fonty pro výsledky, ...). Je tu dokonce i něco funkcí statistických. VisualCalc si při stahování řekne o 253 kB místa na disku.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 

UML Pad

Pokud patříte k programátorům v některém z objektových programovacích jazyků, nepochybně se vám někdy bude hodit tento jednoduchý UML modelovací nástroj. Lze v něm vytvářet rychlé Unified Modeling Language návrhy svých objektově orientovaných projektů pracovních či soukromých. UML Pad má před instalací velikost 48 kB a stačí mu již Palm OS 3.0.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
HandClock

Jednoduché, avšak pohledné a decentně působící hodiny pro majitele všech palmů trůnících většinu času v kolébce u PC. Nic jiného tento 12kB maličkatý program neumí, ovšem to od něj ani nikdo nečeká. HandClock vyžaduje nejméně Palm OS 3.5 a barevný displej.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 3/5
Stáhnout

Klepněte pro větší obrázek

Váš názor Další článek: Windows Mobile: Freeware, který zaujal (16)

Témata článku: Palm, Software pro mobily, Software pro PC, Free, Palm OS

Určitě si přečtěte