Palm OS: Freeware, který zaujal (25)

Také v dnešní části seriálu o tom nejzajímavějším z freewarové sekce se seznámíme se čtveřicí praktických programů. Pohodlné psaní Graffiti kdekoliv na displeji vám zajistí Newpen. Pro práci i zábavu je určen jednoduchý grafický editor ColorDraw. Univerzální časoměřič získáme v aplikaci PalmTea. A hledačům nových alternativ programovacích jazyků nabízíme interpret Lua pro Palm OS - Plua.

Newpen

Šikovná utilitka pro všechny majitele 320 x 320 či 160 x 160 přístrojů s fyzickou (pevnou) Graffiti ploškou. Díky Newpenu mohou tito uživatelé psát také kdekoliv na displeji bez omezení na dedikovanou Graffiti plošku. Užitečné to je zejména při zadávání v noci. Ovšem hodit se to pochopitelně bude i lidem, kteří mají palm s malým displejem (Handspring Treo namátkou), který při zadávání ještě napůl zakryje virtuální ploška. Newpen má komprimovanou velikost 515 kB a stačí mu již archaický Palm IIIc v kombinaci s Palm OS 3.5.

Klepněte pro větší obrázek 

Hodnocení: 5/5
Stáhnout


 
ColorDraw

Jednoduchý grafický editor s několika málo funkcemi, z nichž nejzajímavější je rozhodně výměna snímků beamováním s kolegou či partnerem. Užitečný je program ovšem také tehdy, pokud vlastníte starší Palm OS bez rukou psaných poznámek. ColorDraw totiž spolupracuje již s Palm OS 3.0. I po stránce hardwarové je velmi nenáročný - uveden je libovolný palm. S pamětí je to již o poznání horší - ZIPnutý ColorDraw si řekne o 702 kB.

Klepněte pro větší obrázek 

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
PalmTea

Jednoduchá, avšak stylová minutka pro kapesní počítače s Palm OS. Jak napovídá grafika, navržena byla převážně pro perfektní přípravu čaje, ovšem nic nám samozřejmě nebrání používat ji i jinak. Odpočet lze nastavit na několik výchozích hodnot, maximem je 10 minut. PalmTea nás obere o pouhých 22 kB v podobě ZIPu a spokojeně si poběží již na Palm OS 3.0.

Klepněte pro větší obrázek 

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
Plua

Lua je programovací jazyk vzniklý v brazilském TeCGraf (Computer Graphics Technology Group of PUC-Rio). Pokud potřebujete, či chcete zkusit verzi pro Palm OS, nabízíme titul Plua, který je portem jazyka Lua 5.0.3 pro Palm OS platformu. Uživatelé si na jazyku pochvalují přehlednou syntaxi, slušnou produktivitu a dobrou dokumentaci. K zahození však není ani zobrazování kompilačních chyb i s popisem. Plua má ve zkomprimovaném stavu 258 kB a kromě knihovny MathLib vyžaduje ještě aspoň Palm OS 3.5.

Klepněte pro větší obrázek 

Hodnocení: 5/5
Stáhnout

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Palm, Software pro mobily, Software pro PC, Free, Palm OS

Určitě si přečtěte

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

** Máte starší telefon který nepoužíváte? Nevyhazujte jej. ** S projekty UpCycling mu můžete dát nový smysl. ** Může z něj být třeba herní konzole, kamerový systém či stroj na těžbu Bitcoinu

5.  11.  2017 | Miksa Martin | 2

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

** Microsoft chystá novou verzi Office ** Co bychom od něj chtěli my? ** Jak by měly vypadat jeho součásti?

29.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 4