Palm OS: Freeware, který zaujal (42)

Také v dnešní části seriálu o tom nejzajímavějším z freewarové sekce se seznámíme se čtveřicí praktických programů. Freewarový týdeník zahájí vynikající IRC klient ptpChat. Poté bude řeč o GPS Info, jednoduchém, avšak o to přehlednějším GPS informátorovi. Pro zkušené bezdrátové vlky jsme připravili anténový kalkulátor AntWave. A pro všechny uživatele palmů, kterým není lhostejný stav jejich účtu, tu na závěr máme ještě aplikaci CheckBalanceFree.


 
ptpChat

I když v posledních letech stále více získávají na oblibě jiné druhy komunikace (ICQ, Jabber, MSN, ...), i staré dobré IRC si dodnes uchovalo četné příznivce. IRC má totiž stále co nabídnout - v první řadě pochopitelně mnoho vynikajících serverů. Pokud jde o Palm OS, pak je patrně tím nejpokročilejším IRC-like klientem pro tuto platformu aplikace ptpChat. Program se umí mimo jiné připojit i k více serverům a zároveň pro každý držet "sólo" nastavení (nick, heslo, ...). Aplikace ptpChat se spokojí již s Palm OS 3.0+ a 235 kB místa.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 5/5
Stáhnout


 
GPS Info

Informačně-navigační utilitka, která nás po spuštění a připojení k GPS modulu informuje o základních časových a polohových údajích. Tím máme na mysli zeměpisnou šířku a délku, kvalitu signálu, nadmořskou výšku i počet viditelných satelitů. Znalejší uživatelé si v aplikaci mohou v menu pod položkami Action a zde View buffer prohlédnout celý od GPSky obdržený řetězec. GPS Info vyžaduje Palm OS 3.5 a 74 kB prostoru na disku.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
AntWave

Jednoduchá mikroaplikace, která poslouží jako kalkulátor počítající ze zadané frekvence různé vlnové délky. Užitečné to je samozřejmě zejména při stavění antén všeho druhu. V zemi, kde je soukromých wi-fi antén jako příslovečných hub po dešti určitě praktická věc v záloze... AntWave má v ZIPnutém stavu velikost 31 kB. K běhu programu stačí již archaický Palm OS 2.0.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
CheckBalanceFree

Jedna z freewarových možností, jak pracovat se stavem svého účtu, je pořídit si dnes představený titul CheckBalanceFree. Ten má jednoduché zadávací rozhraní, kam lze vkládat záznamy více způsoby + bere do úvahy zatím nezaplacané položky jako dočasné a mnoho dalšího. Užitečné je i to, že v programu lze mít klidně i několik účtů zároveň a ke každému si uložit neomezený počet transakcí. Hardwarové nároky jsou přímo ukázkově skromné - Palm OS 3.0+ na straně jedné a 8 kB na disku na straně druhé.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Palm, Software pro mobily, Software pro PC, Palm OS

Určitě si přečtěte

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 8

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

** Nejprve to vypadalo jako vážný, ale jen izolovaný problém ** Pak se to nafouklo do obřích rozměrů ** CCLeaner má problém a Avast ostudu

24.  9.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 27