Palm OS: Freeware, který zaujal (42)

Také v dnešní části seriálu o tom nejzajímavějším z freewarové sekce se seznámíme se čtveřicí praktických programů. Freewarový týdeník zahájí vynikající IRC klient ptpChat. Poté bude řeč o GPS Info, jednoduchém, avšak o to přehlednějším GPS informátorovi. Pro zkušené bezdrátové vlky jsme připravili anténový kalkulátor AntWave. A pro všechny uživatele palmů, kterým není lhostejný stav jejich účtu, tu na závěr máme ještě aplikaci CheckBalanceFree.


 
ptpChat

I když v posledních letech stále více získávají na oblibě jiné druhy komunikace (ICQ, Jabber, MSN, ...), i staré dobré IRC si dodnes uchovalo četné příznivce. IRC má totiž stále co nabídnout - v první řadě pochopitelně mnoho vynikajících serverů. Pokud jde o Palm OS, pak je patrně tím nejpokročilejším IRC-like klientem pro tuto platformu aplikace ptpChat. Program se umí mimo jiné připojit i k více serverům a zároveň pro každý držet "sólo" nastavení (nick, heslo, ...). Aplikace ptpChat se spokojí již s Palm OS 3.0+ a 235 kB místa.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 5/5
Stáhnout


 
GPS Info

Informačně-navigační utilitka, která nás po spuštění a připojení k GPS modulu informuje o základních časových a polohových údajích. Tím máme na mysli zeměpisnou šířku a délku, kvalitu signálu, nadmořskou výšku i počet viditelných satelitů. Znalejší uživatelé si v aplikaci mohou v menu pod položkami Action a zde View buffer prohlédnout celý od GPSky obdržený řetězec. GPS Info vyžaduje Palm OS 3.5 a 74 kB prostoru na disku.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
AntWave

Jednoduchá mikroaplikace, která poslouží jako kalkulátor počítající ze zadané frekvence různé vlnové délky. Užitečné to je samozřejmě zejména při stavění antén všeho druhu. V zemi, kde je soukromých wi-fi antén jako příslovečných hub po dešti určitě praktická věc v záloze... AntWave má v ZIPnutém stavu velikost 31 kB. K běhu programu stačí již archaický Palm OS 2.0.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
CheckBalanceFree

Jedna z freewarových možností, jak pracovat se stavem svého účtu, je pořídit si dnes představený titul CheckBalanceFree. Ten má jednoduché zadávací rozhraní, kam lze vkládat záznamy více způsoby + bere do úvahy zatím nezaplacané položky jako dočasné a mnoho dalšího. Užitečné je i to, že v programu lze mít klidně i několik účtů zároveň a ke každému si uložit neomezený počet transakcí. Hardwarové nároky jsou přímo ukázkově skromné - Palm OS 3.0+ na straně jedné a 8 kB na disku na straně druhé.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout

Klepněte pro větší obrázek

Váš názor | Dynavix 8: prostředí a průběh navigace na videu

Témata článku: Palm, Software pro mobily, Software pro PC, Free, Palm OS

Určitě si přečtěte

Dostali jste Apple iPhone? Toto jsou první kroky

Dostali jste Apple iPhone? Toto jsou první kroky

** Nováčkům pomůžeme s nastavením iPhonu či iPadu ** Provedeme vás systémem a pomůžeme s ovládáním ** Představíme základní aplikace a ukážeme šikovné triky

23.  12.  2017 | Miksa Martin | 80

Android pro naprosté začátečníky. Od zapnutí po stažení první aplikace

Android pro naprosté začátečníky. Od zapnutí po stažení první aplikace

** Článek pro ty, kdo má v ruce Android úplně poprvé ** Darovali jste někomu jeho první chytrý telefon? Ukažte mu ještě tenhle článek ** Vysvětlíme, co je co, ukážeme, jak začít

23.  12.  2017 | Kůžel Filip | 39

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

** Máte starší telefon který nepoužíváte? Nevyhazujte jej. ** S projekty UpCycling mu můžete dát nový smysl. ** Může z něj být třeba herní konzole, kamerový systém či stroj na těžbu Bitcoinu

5.  11.  2017 | Miksa Martin | 2