Palm OS: freewarové hrátky s Palmem

Nejen prací živ je člověk a jelikož se nám blíží konec týdne, vybíráme z naší freewarové sekce několik her pro zpříjemnění volného času. Mozkové závity nám protáhne hra na testování krátkodobé paměti - Sequence. Pro příznivce matematických her tu máme KaKuRo Helper pomáhající se zjišťováním zbývajících možností v tomto typu hříček. Naproti tomu PalmBrake zjistí, jak dobré máme brzdicí reflexy. A posledním představeným kouskem bude odebírací puzzle hra jménem Outcast.

Sequence

Jednoduchá postřehová hříčka, v níž je cílem zopakovat správně sekvenci, kterou nám palm přehraje. Hra obsahuje dvojici obtížností - normální (prodlužuje se stejná sekvence) a obtížnou (vytváří se pokaždé nová a o jedno delší). Skvělé pro trénink rychlé, vizuální i zvukové paměti, jelikož lze palm nastavit i tak, aby ke každé ikonce zahrál rovněž zvuk. Sequence je extrémně skromný titul. Kombinace 6 kB archivu a Palm OS 3.0; to jsou nároky, které zvládne takřka každý přístroj.

Klepněte pro větší obrázek 

Hodnocení:
Stáhnout


 
KaKuRo Helper

Herní utilita zaměřená na hráče matematických her KaKuRo, Cross Sums a Killer SuDoKu. Pro všechny zmíněné je na rozdíl od běžného Sudoku typické, že k identifikaci používají číselných herních prvků skupinky čísel a nikoliv jediného. Hra je tak řádově obtížnější, jelikož hráč musí vepisovat čísla i s ohledem na tato políčka. Obvykle platí, že čím rozsáhlejší pole jsou, tím obtížnější daná hra je. Kakuro Helper se snaží být aspoň trochu nápomocen tím, že vypisuje zbývající možné kombinace na základě námi zadaných informací. Kakuro Helper si coby ZIP archiv řekne o 154 kB prostoru a o Palm OS 4.0+.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení:
Stáhnout


 
PalmBrake

Velmi zajímavý kousek testující náš brzdicí potenciál. Nejprve zadáme, jak rychle (km/h) a na jaké vozovce jedeme (mokro, sucho, ...). Po vydání příslušného příkazu je na nás co nejrychleji tapnout na objevivší se tabulku (počítá se pouze slovo "Freinez"!) a palm nám následně spočítá, jak úspěšní bychom byli při brždění. Zkrátka se dozvíme naši reakční dobu. Ačkoliv je rozhraní ve francouzském jazyce, není problém si s ní poradit. Tento vynikajicí titul pro trénink reflexů nás obere o pouhých 7 kB prostoru. Hra běží již na Palm OS 3.5.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení:
Stáhnout


 
Outcast

Jednoduchá, avšak možnostmi velice rozmanitá logická hra s prvky puzzle. Naším cílem je z desky obsahující 60 herních kamenů všechny odstranit. Ovšem pozor, je k tomu třeba dodržovat několik pravidel, jež jsou pečlivě popsána na mnoha stránkách v interním helpu. Napovíme částečně, o co jde - hraje se zde na barvičky, jejich záměnu, sdružování a počet odebraných kamenů. Čím dříve plochu vyčistíme, tím lépe. Outcast požaduje 67 kB místa na disku a Palm OS 3.5.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení:
Stáhnout

 

Klepněte pro větší obrázek

Váš názor Další článek: Odhalení: Mio Moov ve skutečnosti nemá vlastní navigační aplikaci

Témata článku: Palm, Software pro mobily, Software pro PC, Hrátky, Free, Konec týdne, Palm OS

Určitě si přečtěte