Palm OS: Freewarové hrátky

Nejen prací živ je člověk a jelikož se nám blíží konec týdne, vybíráme z naší freewarové sekce několik her pro zpříjemnění volného času. Nejprve se nám představí logická hra Jumber v níž si zaskáčeme s šachovým jezdcem. Druhým do party bude titul LoveGame, v němž budeme pro změnu odstraňovat srdíčka. Do třetice jsme si nachystali strategicko-matematickou hříčku v podobě Yagoli; variace na "Game of Life". A jako poslední se nám předvede SafeCracker; hra kterou mnozí považují za lepší než Sudoku...

Jumber

Freewarová hra Jumber se opravdu jmenuje Jumber a nikoliv "Jumper" (skokan), i když by k tomu obsah hry opravdu sváděl. Jejím cílem totiž není nic jiného, nežli tahy virtuální figurkou šachového jezdce zaplnit celý obrazec. Úkol to ale není jednoduchý, proto se pro začátek můžete spokojit s cílem dosáhnutí skóre co nejbližšího hodnotě 100 bodů. Pozice koně je indikována červeným číslem, povolené tahy jsou vysvíceny žlutě. Hra má i snadný mód, kdy se hraje na desce 5 x 5 namísto 10 x 10. Jumber zabírá 341 kB a rozběháte ho na jakémkoliv palmu s OS verze aspoň 3.0.

Klepněte pro větší obrázek 

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
LoveGame

LoveGame sice vznikla jako dárek ženské části populace ke dni žen, to ale pochopitelně neznamená, že si tuto zajímavou logickou hru nemohou zahrát i muži! LoveGame je variací na známý motiv "SameGame", v níž je cílem odebírat herní kameny z barevných ploch tvořených srdíčky a to vždy tak šikovně, abychom ji postupně celou vyčistili. Pravidla jsou tu jenom dvě: 1. Lze odebrat jen taková srdíčka, která se horizontálně nebo vertikálně dotýkají dalšího stejné barvy. A za 2. srdíčka mají tendenci pod taktovkou gravitace padat doleva a dolů. LoveGame zabírá 45 kB a stačí mu již Palm OS 3.5.

Klepněte pro větší obrázek 

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
Yagoli

Za názvem Yagoli je skryta varianta známé matematické hříčky "Game of Life" inspirované Johnem Conwayem. A v čem spočívá zábavnost a hravost tohoto neobvyklého počinu? Hráč (či hráči - je tu možnost dvoubarevného dovádění) si na začátku vytvoří svoji skupinu živých organismů a program posléze simuluje jejich život, rozšiřování, množení atd. Cílem je samozřejmě vytvořit co největší a nejvíce prosperující kolonii. Yagoli má velikost 52 kB a je pro něj ažaž již Palm OS 3.0.

Klepněte pro větší obrázek 

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
SafeCracker

O této nenápadné hře někteří tvrdí, že je zajímavější, nežli legendární Sudoku. Pravidla jsou trochu složitější, což si zřejmě vyžádá několikeré přečtení přiloženého PDF manuálu, avšak údajně to stojí za to. Nakonec kdo říká, že lámání sejfů je jednoduché? Hra má 5 stupňů obtížnosti a propracovaný systém nápovědy. SafeCracker zabírá 209 kB a běhá na naprosto libovolném palmu.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


Článek vyšel na webu PalmHelp.cz

Témata článku: Palm, Software pro mobily, Software pro PC, Free, Palm OS

Určitě si přečtěte

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

** Máte starší telefon který nepoužíváte? Nevyhazujte jej. ** S projekty UpCycling mu můžete dát nový smysl. ** Může z něj být třeba herní konzole, kamerový systém či stroj na těžbu Bitcoinu

5.  11.  2017 | Miksa Martin | 2

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

** Microsoft chystá novou verzi Office ** Co bychom od něj chtěli my? ** Jak by měly vypadat jeho součásti?

29.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 4

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2