Palm OS: freewarové hrátky

Hry a volný čas Nejen prací živ je člověk a jelikož se nám blíží konec týdne, vybíráme z naší freewarové sekce několik her pro zpříjemnění volného času. Na úvod budeme hledat rubíny v logickém kousku Ruby. Poté si zahrajeme logickou hru s římskými mincemi Roman Table. Příznivci decentnější zábavy si mohou stáhnout AI Poker. A na závěr tu pro ukrácení dlouhé chvíle máme pexeso HandMemory2.

Ruby

Popularita simulátoru ženisty jménem "miny" je značná. Na světě patrně není majitele PC, který by tuto hru vedle solitéru nehrál a neznal. Není proto žádným překvapením, že na tento motiv vznikají četné variace. I když by hra Ruby sváděla k označení "klon min", je tu jeden drobný rozdíl - motiv je zde postaven přesně opačně. Zatímco u minéra lze nalezení a odpálení miny pokládat za událost veskrze negativního dopadu, u rubínu velikosti pěsti to je pochopitelně naopak. V Ruby tedy neodstraňujeme miny, ale hledáme rubíny. Hra používá také trochu neobvyklý systém nápovědy - pokud klepneme na nějakou pozici, číslo na odpovídajcím políčku zobrazí, kolik rubínů je od tohoto místa vodorovně, svisle či po diagonálách po celé hrací desce. Chytré a zábavné, palec nahoru!

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
Roman Table

Je logicko-strategická hra, v níž je naším cílem vytvořit pětici mincí za sebou v jakémkoliv směru (ty následně zmizí a my můžeme táhnout ještě jednou). Od piškvorek Roman Table odlišuje několik důležitých detailů. Jednak je to možnost s mincemi na desce hýbat (avšak nikoliv přeskakovat další mince). Také způsob, jakým se mince na desku dostanou, je piškvorkám krajně cizí - nové se tam objevují po trojici každý tah a v různých barvách. Hře bychom vytkli snad jen jedinou věc, ovšem o to otravnější. Barevné mince nejsou příliš přehledné a jsem si jistý, že na spoustě displejů bude odstín šedozelené, šedomodré a šedé značně splývat...

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
AI Poker

Poker, to není jen hra mužů v upnutých oblecích s tlustými doutníky a mafiánskou vizáží, jak se nás snaží přesvědčit četná filmová zpracování. Poker je sice hazard, ovšem s příchutí velmi dobré zábavy, jemuž sázky a hra kolem licitování dodávají na napětí. AI Poker se snaží simulovat hru tradičího pokeru s pěti kartami proti jednomu protihráči, což se docela slušně podařilo, zejména s ohledem na četné hlášky prohazované v průběhu hry. Jen je velká škoda, že protihráčů není více...

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 3/5
Stáhnout


 
HandMemory2

Jedna z legend stolního hraní ve freewarové verzi dorazila i na Palm OS platformu. Princip pexesa je jistě každému, kdo neunikl školce a družinám, velmi dobře známý. I v digitální verzi je cílem najít všechny dvojice obrázků dříve, nežli se to povede protivníkovi. Mimochodem, víte odkud je název "Pexeso"? Znamená to "Pekelně se soutřeď" a pro HandMemory2 to platí samozřejmě také. Zapamatovat si správnou pozici 64 obrázků není věru jen tak. Pozor! Hra neobsahuje umělou inteligenci, je určena pouze pro dva hráče!

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 3/5
Stáhnout

Klepněte pro větší obrázek

Váš názor Další článek: Divoké noci v Las Vegas a boj s teroristy (Java hry)

Témata článku: Palm, Software pro mobily, Software pro PC, Free, Licit, Palm OS

Určitě si přečtěte