Palm OS končí, budoucnost patří WinMobile a webOS

Palm OS končí, budoucnost patří WinMobile a webOS

Po premiéře Palmu Pre (a nového operačního systému webOS) jste se často ptali, jak to bude se starým dobrým PalmOS. Na tiskové konferenci o něm nepadla ani zmínka, myšlenky na kompatibilitu s novinkou byly zahnány velmi brzy, ale dosud nevědělo, zda bude výrobce dále Palm OS nabízet. Teď už to z vyjádření Eda Colligana víme a …nebude. Ke smutku všech skalních fandů značky vývojová větev Palm OS skončí. Posledním modelem rodu tedy zůstane Centro a nadále se bude Palm bude soustředit už jen na Windows Mobile a na vlastní webOS.

Další novinky z dílny Palm? S příchodem modelu Pre na trh nebude hotový online obchod s aplikacemi. Zařízení tedy nebude uzavřené podobně jako iPhone nebo Android, naopak bude možné přes USB / Bluetooth doinstalovat jakoukoliv kompatibilní aplikaci. Dobrá zpráva.

O podmínkách smlouvy mezi Palmem a operátorem Sprint není známo mnoho. Palm se ale nechal slyšet, že očekává silný start u Sprintu a zájem ostatních operátorů, které bude moci uspokojit v průběhu roku 2010. To už tak dobrá zpráva není, naše první odhady směřující k vánocům 2009 byly až příliš optimistické.

Internetem minulý týden prolétly zprávy o tom, že Apple hodlá žalovat Palm za porušení patentových práv. Ed Colligan se ale nechal slyšet, že momentálně nemají s firmou Apple žádný právní spor

Zdroj: www.precentral.net

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Palm, Software pro mobily, Software pro PC, Apple iPhone 4GB, Palm OS, Budoucnost, Web, První odhad

Určitě si přečtěte

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

** Máte starší telefon který nepoužíváte? Nevyhazujte jej. ** S projekty UpCycling mu můžete dát nový smysl. ** Může z něj být třeba herní konzole, kamerový systém či stroj na těžbu Bitcoinu

5.  11.  2017 | Miksa Martin | 2

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

** Microsoft chystá novou verzi Office ** Co bychom od něj chtěli my? ** Jak by měly vypadat jeho součásti?

29.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 4