Palm OS končí, budoucnost patří WinMobile a webOS

Palm OS končí, budoucnost patří WinMobile a webOS

Po premiéře Palmu Pre (a nového operačního systému webOS) jste se často ptali, jak to bude se starým dobrým PalmOS. Na tiskové konferenci o něm nepadla ani zmínka, myšlenky na kompatibilitu s novinkou byly zahnány velmi brzy, ale dosud nevědělo, zda bude výrobce dále Palm OS nabízet. Teď už to z vyjádření Eda Colligana víme a …nebude. Ke smutku všech skalních fandů značky vývojová větev Palm OS skončí. Posledním modelem rodu tedy zůstane Centro a nadále se bude Palm bude soustředit už jen na Windows Mobile a na vlastní webOS.

Další novinky z dílny Palm? S příchodem modelu Pre na trh nebude hotový online obchod s aplikacemi. Zařízení tedy nebude uzavřené podobně jako iPhone nebo Android, naopak bude možné přes USB / Bluetooth doinstalovat jakoukoliv kompatibilní aplikaci. Dobrá zpráva.

O podmínkách smlouvy mezi Palmem a operátorem Sprint není známo mnoho. Palm se ale nechal slyšet, že očekává silný start u Sprintu a zájem ostatních operátorů, které bude moci uspokojit v průběhu roku 2010. To už tak dobrá zpráva není, naše první odhady směřující k vánocům 2009 byly až příliš optimistické.

Internetem minulý týden prolétly zprávy o tom, že Apple hodlá žalovat Palm za porušení patentových práv. Ed Colligan se ale nechal slyšet, že momentálně nemají s firmou Apple žádný právní spor

Zdroj: www.precentral.net

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Palm, Software pro mobily, Software pro PC, Apple iPhone 4GB, Palm OS, Budoucnost, První odhad, Web

Určitě si přečtěte

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 8

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

** Nejprve to vypadalo jako vážný, ale jen izolovaný problém ** Pak se to nafouklo do obřích rozměrů ** CCLeaner má problém a Avast ostudu

24.  9.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 27

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

28.  8.  2017 | Kůžel Filip | 15