PalmOS: Freeware, který zaujal (27)

Také v dnešní části seriálu o tom nejzajímavějším z freewarové sekce se seznámíme se čtveřicí praktických programů. Dlouhodobé sledování stavu baterie nám zajistí utilitka BatteryTrace. Jak správně vychladit víno poradí i spočítá Fridge! Nejpokročilejší medicínský kalkulátor pro Palm OS nese jméno MedCalc a obsahuje věci zajímavé i pro běžné laiky. A na závěr si poradíme, jak díky titulu Code Morse zprovoznit jeden z osvědčených způsobů bezdrátové komunikace.

BatteryTrace

Jistě se všichni shodneme, že jednou z nejdůležitějších věcí, o které nás může náš palm informovat, je jeho výdrž na baterie. Od ní se odvíjí takřka všechna naše práce a její styl. Není proto žádným překvapením, že tato hodnota často zajímá i zájemce o úplně nové modely. A právě utilitka BatteryTrace nám může pomoci s monitorováním stavu baterie. Na aplikaci je ovšem ještě něco zajímavého - umí monitorovat v různých časových úsecích, takže výsledný graf může být odkrokován klidně po hodinách dnech i týdnech. ZIPnutý BatteryTrace zabírá pouhých 5 kB a stačí mu libovolný palm s Palm OS 5+.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení:
Stáhnout


 
Fridge!

Za návem "Lednička!" se kupodivu neukrývá žádná kuchařsko-receptová aplikace, jak by jeden čekal, cosi s kuchyní však společného má. Fridge! umí zajistit, aby námi servírované víno mělo dokonalou teplotu. Stačí zadat objem lahve, její aktuální teplotu, teplotu v ledničce a ještě požadovanou temperaturu ve finále. Po vyplnění všech těchto informací se od programu na oplátku dozvíme, jak dlouho nechat víno v lednici. Fridge! si v podobě ZIP archivu řekne o 7 kB místa na disku a spokojí se s čímkoliv nad Palm OS 4.0.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení:
Stáhnout


 
MedCalc

Kalkulátorů máme mnoho druhů - matematické, programátorské, sportovní, ... A nechybí mezi nimi ani medicínské. Pokud jde o ty posledně jmenované, pak právě MedCalc je patrně nejkomplexnější dílo podobného druhu pro platformu Palm OS. Zatím obsahuje 68 předpisů a formulí. Ty sice využije primárně profesionál, ovšem i lékařskou vědou netknutý začátečník zde nalezne pár zajímavostí jako např. počítání Body Mass Indexu. MedCalc vyžaduje 150 kB místa ke stažení v ZIP formátu a alespoň Palm OS 3.1+.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení:
Stáhnout


 
Code Morse

Ztratili jste se ve tmě, rozbila se vám baterka a žádné připojení není na blízku? Bluetooth nic nenalézá, wi-fi také ne a i GSM nikde? Pak zkuste bezdrátovou komunikaci za pomoci Morseovy abecedy! V ZIPnutém stavu je velikost Code Morse pouhých 7 kB. Po stránce hardwarové je program také extrémně nenáročný, vystačí si totiž již s Palm OS 3.3+.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení:
Stáhnout 

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Výsledný graf, Free, Lednička

Určitě si přečtěte

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

** Máte starší telefon který nepoužíváte? Nevyhazujte jej. ** S projekty UpCycling mu můžete dát nový smysl. ** Může z něj být třeba herní konzole, kamerový systém či stroj na těžbu Bitcoinu

5.  11.  2017 | Miksa Martin | 2

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

** Microsoft chystá novou verzi Office ** Co bychom od něj chtěli my? ** Jak by měly vypadat jeho součásti?

29.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 4

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2