PalmOS: Freeware, který zaujal (27)

Také v dnešní části seriálu o tom nejzajímavějším z freewarové sekce se seznámíme se čtveřicí praktických programů. Dlouhodobé sledování stavu baterie nám zajistí utilitka BatteryTrace. Jak správně vychladit víno poradí i spočítá Fridge! Nejpokročilejší medicínský kalkulátor pro Palm OS nese jméno MedCalc a obsahuje věci zajímavé i pro běžné laiky. A na závěr si poradíme, jak díky titulu Code Morse zprovoznit jeden z osvědčených způsobů bezdrátové komunikace.

BatteryTrace

Jistě se všichni shodneme, že jednou z nejdůležitějších věcí, o které nás může náš palm informovat, je jeho výdrž na baterie. Od ní se odvíjí takřka všechna naše práce a její styl. Není proto žádným překvapením, že tato hodnota často zajímá i zájemce o úplně nové modely. A právě utilitka BatteryTrace nám může pomoci s monitorováním stavu baterie. Na aplikaci je ovšem ještě něco zajímavého - umí monitorovat v různých časových úsecích, takže výsledný graf může být odkrokován klidně po hodinách dnech i týdnech. ZIPnutý BatteryTrace zabírá pouhých 5 kB a stačí mu libovolný palm s Palm OS 5+.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení:
Stáhnout


 
Fridge!

Za návem "Lednička!" se kupodivu neukrývá žádná kuchařsko-receptová aplikace, jak by jeden čekal, cosi s kuchyní však společného má. Fridge! umí zajistit, aby námi servírované víno mělo dokonalou teplotu. Stačí zadat objem lahve, její aktuální teplotu, teplotu v ledničce a ještě požadovanou temperaturu ve finále. Po vyplnění všech těchto informací se od programu na oplátku dozvíme, jak dlouho nechat víno v lednici. Fridge! si v podobě ZIP archivu řekne o 7 kB místa na disku a spokojí se s čímkoliv nad Palm OS 4.0.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení:
Stáhnout


 
MedCalc

Kalkulátorů máme mnoho druhů - matematické, programátorské, sportovní, ... A nechybí mezi nimi ani medicínské. Pokud jde o ty posledně jmenované, pak právě MedCalc je patrně nejkomplexnější dílo podobného druhu pro platformu Palm OS. Zatím obsahuje 68 předpisů a formulí. Ty sice využije primárně profesionál, ovšem i lékařskou vědou netknutý začátečník zde nalezne pár zajímavostí jako např. počítání Body Mass Indexu. MedCalc vyžaduje 150 kB místa ke stažení v ZIP formátu a alespoň Palm OS 3.1+.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení:
Stáhnout


 
Code Morse

Ztratili jste se ve tmě, rozbila se vám baterka a žádné připojení není na blízku? Bluetooth nic nenalézá, wi-fi také ne a i GSM nikde? Pak zkuste bezdrátovou komunikaci za pomoci Morseovy abecedy! V ZIPnutém stavu je velikost Code Morse pouhých 7 kB. Po stránce hardwarové je program také extrémně nenáročný, vystačí si totiž již s Palm OS 3.3+.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení:
Stáhnout 

Klepněte pro větší obrázek

Váš názor Další článek: Gresso White Diamond Collection: když se chcete odlišit

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Výsledný graf, Free, Lednička

Určitě si přečtěte