Panasonic oficiálně o konci výroby GSM telefonů

V pátek jsme vydali aktuální bleskovku o ukončení výroby GSM telefonů Panasonic. Výrobce se hodlá soustředit na mobily třetí generace. Panasonic o víkendu rozeslal dvě oficiální tiskové zprávy s podrobnostmi, které by vás mohly zajímat.


Tisková zpráva: Matsushita Electric reorganizuje výrobu mobilních telefonů

Končí výroba mobilních telefonů v sítí 2,5G GSM, aby se výrobce mohl soustředit na mobilní terminály nové generace

Osaka, Japonsko – Matsushita Electric Industrial Co. Ltd dnes oznámila, že její dceřiná firma Panasonic Mobile Communications Co. Ltd. (Panasonic Mobile), ukončí výrobu mobilních terminálů fungujících v sítích 2,5G na technologii GSM, a to v důsledku silné globální konkurence. Namísto toho se Panasonic Mobile zaměří na vývoj mobilních terminálů nové generace a rovněž na sjednocení platforem a klíčových technologií pro japonský a zámořský trh, čímž chce dosáhnout vyšší efektivity a konkurenceschopnosti svých produktů. Prodej a servisní podpora stávajících GSM produktů zůstane zachována.

V souladu s tímto rozhodnutím budou od ledna 2006 probíhat následující změny:

1. Za účelem soustředění zdrojů na vývoj společných klíčových technologií a mobilních terminálů příští generace bude provedena reorganizace struktury vývojového oddělení v divizi Panasonic Mobile.

Panasonic Mobile urychlí vývoj globální platformy založené na operačním systému Linux, který se nyní používá u mobilních telefonů určených pro japonský trh. Navíc bude tato nová platforma na bázi Linux integrována do nově vyvinutého systému Matsushita LSI, a tak vznikne globální platforma na bázi integrace klíčových technologií pro bezdrátové modemy a zpracování AV. Panasonic Mobile tak posílí technologický základ pro globální vývoj mobilních terminálů nové generace a zároveň rozšíří aktivity na japonském trhu. Vzhledem k zaměření na vývoj globální platformy na základě operačního systému Linux zavře společnost Panasonic Mobile své výzkumné a vývojové centrum Panasonic Mobile Communication Development of U.S.A. (PMCDU) ve Spojených státech, které pracovalo na vývoji platforem založených na jiných operačních systémech. Vývojové centrum Panasonic Mobile Communications Development of Europe Ltd (PMCDE) ve Velké Británii se soustředí na vývoj technologií pro sítě třetí i následující generace a dalších platforem, jako jsou například bezdrátové modemy.

2. S ukončením výroby mobilních terminálů pracujících na technologii GSM provede Panasonic Mobile reorganizaci výroby mimo Japonsko.

Panasonic Mobile Communications Corporation of the Philippines (PMCP), která vyráběla převážně GSM terminály, ukončí činnost. Výroba GSM přístrojů v Panasonic Mobile & Automotive Systems Czech, s. r. o. (PMACZ) v České republice bude ukončena. Provoz na výrobu GSM produktů v Panasonic Putian Mobile Communications Beijing Co., Ltd. (PMCB) v Číně se bude věnovat výrobě mobilních terminálů 3G.

Profil jednotlivých závodů

Výzkumná a vývojová střediska

Panasonic Mobile Communications Development of Europe Ltd. (PMCDE)
Místo: Berkshire, Velká Británie
Založeno: 27. března 2001
Počet zaměstnanců: 228
Aktivity: Vývoj GSM softwaru, vývoj softwaru UMTS, včetně modemů, globální regulace a schvalování, vývoj systémů pro region EU

Panasonic Mobile Communications Development Corporation of USA (PMCDU)
Místo: Georgia, USA
Založeno: 1. dubna 1998
Počet zaměstnanců: 228
Aktivity: Vývoj terminálů UMTS na platformě Symbian/S60 Platform

Výrobní závody

Panasonic Mobile Communications Corporation of the Philippines (PMCP)
Místo: Laguna, Filipíny
Založeno: 4. prosince 1987
Počet zaměstnanců: 842
Aktivity: Výroba mobilních terminálů GSM, automobilová ETC zařízení*, Monitory pro CRT systémy (*ETC zařízení je produktem Panasonic Automotive Systems Co., Matsushita Electric; Video Surveillance CRT Monitor je produktem Panasonic System Solutions Co., Matsushita Electric.)

Panasonic Mobile & Automotive Systems Czech, s. r. o. (PMACZ)
Místo: Pardubice-Staré Čivice, Česká republika
Založeno: Březen 2001
Počet zaměstnanců: 210 (Divize pro výrobu mobilních terminálů)
Aktivity: Výroba mobilních telefonů GSM, autorádia* (*autorádia jsou produktem Panasonic Automotive Systems Co., Matsushita Electric.)


Tisková zpráva: Panasonic se plně soustředí na výrobu Automotive Electronics v Pardubicích

Pardubice, 9. prosince 2005 – Společnost Panasonic Mobile & Automotive Systems Czech, s.r.o. (PMACZ), dnes oznámila, že postupně zastaví výrobu GSM/GPRS mobilních telefonů v Pardubicích do konce března roku 2006. V budoucnu se celá továrna zaměří na výrobu automobilových navigačních systémů a audio-video zařízení pro automobilový průmysl.

Toto oznámení je součástí rozhodnutí mateřské společnosti Panasonic Mobile Communications Co. Ltd. opustit GSM trh mobilních telefonů a zaměřit svoje úsilí na vývoj příští generace technologií mobilních telefonů s cílem stát se v budoucnu jedním z klíčových světových výrobců 3G a novějších technologií mobilních telefonů.

Společnost PMACZ byla založena v březnu roku 2001 v Pardubicích. Výroba v nově vybudovaných prostorách továrny započala 19. března 2002. V současné době společnost PMACZ zaměstnává více než tisíc lidí, z nichž přibližně 200 je zaměstnáno v divizi, která vyrábí mobilní telefony.

Výrobním programem divize automotive jsou OEM audio zařízení pro přední evropské automobilové výrobce. Ve společnosti PMACZ se vyrábí více jak 2 miliony kusů automobilových audio zařízení ročně. V příštím roce se výroba rozšíří o satelitní navigační systémy pro automobily.

Dle vyjádření tiskové mluvčí společnosti PMACZ je důvodem tohoto rozhodnutí společnosti Panasonic Mobile Communications Co Ltd. silná konkurence v oblasti trhu mobilních telefonů. Společnost bude s maximálním možným úsilím minimalizovat dopad tohoto rozhodnutí na zaměstnance divize mobilních telefonů a bude se snažit najít jejich další uplatnění v rámci rozvoje divize, která vyrábí elektronická zařízení pro automobilový průmysl. Toto odvětví vykazuje za poslední období významný růstový potenciál a jeho velmi dobré výsledky vytváří příznivé podmínky pro další růst a rozvoj závodu v Pardubicích.

Diskuze (3) Další článek: SiemensMania: první recenze Siemensu SL75

Témata článku: Panasonic, GSM, Růstový potenciál, Telefon, Servisní podpora


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11