Panasonic Toughbook: letmé setkání s HSDPA v brnění

Notebooky s GSM komunikačním modemem máme rádi. Hráli jsme si s nimi už v jejich začátcích (UMAX ActionBook 830T) a zkoušeli jsme je i docela nedávno, už po nástupu „mobilního broadbandu“ skrytého pod zkratkou HSDPA. Fujitsu Siemens Amilo Pro V3525 i jeho miniaturní sourozenec LifeBook P7230 (test najdete zde) používají modem Sierra Wireless, který je nejčastější volbou i pro mnohé další výrobce.

Když jsem včera očima zavadil o drobný stříbrný notebook značky Panasonic, byl jsem kolegy z časopisu Computer upozorněn, že i on má vestavěný HSDPA modul. Začal jsem se tedy o notebook zajímat trochu více. Je to úplná novinka, jmenuje se Panasonic Toughbook CF-W7, první pohled si můžete přečíst na Živě.cz, já jsem se zaměřil pouze na mobilně-komunikační část. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Toughbook je lehký, malý a zdobí jej několik zajímavých konstrukčních detailů
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Už odlišná podoba ovládací aplikace mne upozornila na možnost, že se bude pravděpodobně lišit i hardware. A skutečně, výrobcem modemu je Novatel Wireless
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Na Toughbooku je zajímavé i umístění slotu SIMkarty. Zatímco dříve testované notebooky jej schovávaly na nevzhledné spodní straně mezi větráky a šrouby, Panasonic vystavil slot na odiv. Najdeme jej přímo uprostřed víka pod krytkou

S notebookem jsem pracoval jen velice krátce a k modemu mohu říct pouze to, že funguje. Připojoval jsme se SIMkartou T-Mobile, po několika málo sekundách se na virtuálním displeji uživatelského rozhraní objevila zkratka EDGE. Na podrobnější zkušenosti si počkejte na test magazínu Živě.cz.

Diskuze (2) Další článek: ADSL od T-Mobilu: podobnost náhodná...

Témata článku: Panasonic, Ostatní, Let

Určitě si přečtěte