Pantech: rekordní tloušťka a magnetická levitace

V Koreji a potažmo na celém světě zuří lítý boj o titul nejtenčího mobilního telefonu. Současným přeborníkem je Samsung se svou Ultra Slim Edition II, ale to by se brzy mělo změnit. Tedy alespoň v kategorii vysouvací konstrukce mobilů.

Pantech totiž představil nový model, se kterým strhne vítězství na svoji stranu. Bude pouhých 9,9 mm tenký a o 2,2 mm tak vezme prvenství Samsungu Ultra Edition 12.1 (U700). K cenným desetinám milimetrů si dopomohl zajímavým způsobem. Klasická konstrukce vysouvání založená na kolejničkách a pružinách je zde nahrazena magnetickou levitací. Obě části telefonu jsou vybaveny odpuzujícími se magnetickými plochami, které nedovolí žádný dotyk ani odírání. Zároveň však mohou být blíže, než kdy dříve.

Klepněte pro větší obrázek

Co si o tom myslím já? Že nás Pantech tak trochu balamutí. I tento telefon musí mít nějaké kolejničky, které jej drží pohromadě a hádám, že rozdíl oproti klasické konstrukci nebude velký. Pokud se ale konstruktérům podařilo odstranit problémy, které s sebou nese integrace magnetu do elektronického zařízení... Rád jim tento marketingově-levitační trik prominu.

Technická specifikace mobilu není ještě zcela známá. Zatím víme pouze o 1,3 Mpx fotoaparátu a blíže neurčených technologiích pro rychlé datové přenosy a přehrávání multimédií. Nový model bude v dubnu uveden na domácí korejský trh, později se podívá i dále do světa. Mluvčí firmy Pantech se nechal slyšet, že jejich vysouvák je pouze prvním z řady a další budou brzy následovat.

Diskuze (16) Další článek: Nová hudební tyčinka od Samsungu, která umí telefonovat

Témata článku: Pantech, Pant, Magnet, Mág, Pán, Desetina milimetr, Tloušťka, Rekord


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 125

Ohebný Samsung v prvních recenzích. Všichni křičí wooow! a ukazují na čáru uprostřed displeje

Ohebný Samsung v prvních recenzích. Všichni křičí wooow! a ukazují na čáru uprostřed displeje

** Představen byl v únoru, do rukou testerů se dostává až teď ** Řeč je o skládacím Samsungu Galaxy Fold ** Sesbírali jsme první dojmy z dvoudisplejové skládačky.

Martin Chroust | 17

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 19

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

** Mapy Googlu nabízí nespočet užitečných funkcí ** Vybrali jsme 24 těch méně známých a skrytých ** Využijete je na počítači i v mobilu

Computer časopis, Jiří Kuruc | 7