Pantech: rekordní tloušťka a magnetická levitace

V Koreji a potažmo na celém světě zuří lítý boj o titul nejtenčího mobilního telefonu. Současným přeborníkem je Samsung se svou Ultra Slim Edition II, ale to by se brzy mělo změnit. Tedy alespoň v kategorii vysouvací konstrukce mobilů.

Pantech totiž představil nový model, se kterým strhne vítězství na svoji stranu. Bude pouhých 9,9 mm tenký a o 2,2 mm tak vezme prvenství Samsungu Ultra Edition 12.1 (U700). K cenným desetinám milimetrů si dopomohl zajímavým způsobem. Klasická konstrukce vysouvání založená na kolejničkách a pružinách je zde nahrazena magnetickou levitací. Obě části telefonu jsou vybaveny odpuzujícími se magnetickými plochami, které nedovolí žádný dotyk ani odírání. Zároveň však mohou být blíže, než kdy dříve.

Klepněte pro větší obrázek

Co si o tom myslím já? Že nás Pantech tak trochu balamutí. I tento telefon musí mít nějaké kolejničky, které jej drží pohromadě a hádám, že rozdíl oproti klasické konstrukci nebude velký. Pokud se ale konstruktérům podařilo odstranit problémy, které s sebou nese integrace magnetu do elektronického zařízení... Rád jim tento marketingově-levitační trik prominu.

Technická specifikace mobilu není ještě zcela známá. Zatím víme pouze o 1,3 Mpx fotoaparátu a blíže neurčených technologiích pro rychlé datové přenosy a přehrávání multimédií. Nový model bude v dubnu uveden na domácí korejský trh, později se podívá i dále do světa. Mluvčí firmy Pantech se nechal slyšet, že jejich vysouvák je pouze prvním z řady a další budou brzy následovat.

Diskuze (16) Další článek: Nová hudební tyčinka od Samsungu, která umí telefonovat

Témata článku: Pantech, Tloušťka, Rekord, Pant


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39