Pantech: rekordní tloušťka a magnetická levitace

V Koreji a potažmo na celém světě zuří lítý boj o titul nejtenčího mobilního telefonu. Současným přeborníkem je Samsung se svou Ultra Slim Edition II, ale to by se brzy mělo změnit. Tedy alespoň v kategorii vysouvací konstrukce mobilů.

Pantech totiž představil nový model, se kterým strhne vítězství na svoji stranu. Bude pouhých 9,9 mm tenký a o 2,2 mm tak vezme prvenství Samsungu Ultra Edition 12.1 (U700). K cenným desetinám milimetrů si dopomohl zajímavým způsobem. Klasická konstrukce vysouvání založená na kolejničkách a pružinách je zde nahrazena magnetickou levitací. Obě části telefonu jsou vybaveny odpuzujícími se magnetickými plochami, které nedovolí žádný dotyk ani odírání. Zároveň však mohou být blíže, než kdy dříve.

Klepněte pro větší obrázek

Co si o tom myslím já? Že nás Pantech tak trochu balamutí. I tento telefon musí mít nějaké kolejničky, které jej drží pohromadě a hádám, že rozdíl oproti klasické konstrukci nebude velký. Pokud se ale konstruktérům podařilo odstranit problémy, které s sebou nese integrace magnetu do elektronického zařízení... Rád jim tento marketingově-levitační trik prominu.

Technická specifikace mobilu není ještě zcela známá. Zatím víme pouze o 1,3 Mpx fotoaparátu a blíže neurčených technologiích pro rychlé datové přenosy a přehrávání multimédií. Nový model bude v dubnu uveden na domácí korejský trh, později se podívá i dále do světa. Mluvčí firmy Pantech se nechal slyšet, že jejich vysouvák je pouze prvním z řady a další budou brzy následovat.

Diskuze (16) Další článek: Nová hudební tyčinka od Samsungu, která umí telefonovat

Témata článku: Pantech, Pant, Rekord, Tloušťka

Určitě si přečtěte